Powraca kultowy odtwarzacz muzyki!

Powraca kultowy odtwarzacz muzyki!

Serwisy streamingowe zmieniły sposób, w jaki słuchamy muzyki. Zapewne wiele osób jeszcze pamięta lub nawet używa zwykłych odtwarzaczy muzyki, jednak staje się to już coraz mniej popularne. A odtwarzacz, którego wielki powrót został zapowiedziany  należy do tych z serii "Gimby nie znają", a jego symbolem jest lama. Kojarzycie już?


Kiedyś Winamp zachwycał zarówno prostotą jak i wspaniałymi możliwościami personalizacji. Nie wytrzymał jednak próby czasu i bardzo szybko został wyparty przez inne odtwarzacze muzyki czy serwisy streamingowe. W 2013 roku program zakończył swój żywot, jednak rok później zakupiła go firma Radionomy, która zapowiedziała wielki powrót programu na rynek!Pierwsza duża aktualizacja Winampa do wersji 5.8 na komputery osobiste ma być dostępna już 18 października. Będzie to jednak tylko wstęp do tego, co twórcy zaplanowali dla nas na 2019 rok. Oto co o programie mówie prezes Radionomy:

W przyszłym roku wypuścimy nową wersję, która będzie pamiętać o dziedzictwie Winampa, ale zaoferuje też o wiele bardziej kompleksowe doświadczenie. W nowej aplikacji będzie można słuchać plików MP3 z dysku domowego komputera czy też z chmury, a także odsłuchiwać podcastów czy stacji radiowych streamujących w sieci. Ludzie chcą mieć wszystko w jednym miejscu i uważam, że Winamp to idealny odtwarzacz, aby spełnić te wymagania. Chcemy, żeby ludzie mieli go na każdym swoim urządzeniu.Prezes firmy chce powalczyć przede wszystkim na rynku smartfonów z systemami iOS oraz Android. Konkretnych planów na ten moment nie znamy, jednak cel jest jeden - nowy Winamp ma być kombajnem multimedialnym.


Jesteśmy bardzo ciekawi, czy Winamp zdoła odzyskać dawną chwałę. Trzymamy kciuki za projekt wielkiego powrotu i mamy nadzieję, że dostaniemy świetny program z masą funkcjonalności, który wprowadzi powiew świeżości na rynku odtwarzaczy muzycznych.


avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.