Wiesław Wszywka nie żyje

Wiesław Wszywka nie żyje

Wiesław Janiszyn, znany w sieci jako Wiesław Wszywka, nie żyje. Smutną informację przekazał dziś Naffnaff - osoba, która przez lata współtworzyła filmy z legendą polskiego YouTube. 


Seria filmów Kopsnij Drina i Apropo Defacto była swego czasu jedną z najbardziej znanych serii na YouTube w Polsce. Jej główny bohater - Wiesław Wszywka, oceniał w niej w humorystyczny sposób przeróżne alkohole. Dziś dowiedzieliśmy się, że legendarna postać polskiego YouTube nie żyje. Na profilu Naffnaffa czytamy:
Wieśka zapamiętam jako wyjątkowo szczerą, pozytywną i uśmiechniętą osobę, która pomimo swoich słabości i wad potrafiła nas rozbawić do łez. Wiesiek zawsze powtarzał że: "lepiej żartować, niż chorować" i żeby ludzi miło go wspominali. Na pewno będziemy! Do zobaczenia Wiesiu!Szczyt popularności Wiesława Wszywki przypadł na 2015 rok, jednak już trzy lata później stracił on wiele w oczach internautów. Powodem było uzależnienie od alkoholu i niejasne wydatkowanie pieniędzy ze zbiórki charytatywnej. Naffnaff jako bliski współpracownik Wiesława dołożył wtedy wszelkich starań, aby pomóc mężczyźnie, między innymi spłacając jego wszystkie długi. Dodatkowo, część pieniędzy ze zbiórki dla Wiesława, została przekazana wtedy dla jego niepełnosprawnego wnuczka Miłosza. Od tego momentu o losach "Wiesia" nie słyszeliśmy za wiele, aż do dziś, kiedy do dotarła do nas ta smutna wiadomość.

W ramach przypomnienia popularnej serii filmów, Naffnaff zdecydował się przywrócić na YouTube ukrytą lata temu playlistę z serii "Kopsnij Drina".


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.