Wielki powrót OurMine – kanały czołowych YouTuberów zhackowane!

Wielki powrót OurMine – kanały czołowych YouTuberów zhackowane!

Grupa hakerska zwana OurMine jest już dobrze znana ze swoich internetowych zagrywek. Ostatnio było o niej zaskakująco cicho i wydawało się, że nie mają większych zamiarów odnośnie mediów społecznościowych popularnych twórców. Nic bardziej mylnego - hakerzy wracają do gry, lecz na całe szczęście nie powodując większych strat. 


W zeszłym roku głośno było o atakach na polskich YouTuberów, których to głównie konta na Instagramie zostały przejęte przez grupę OurMine co było widoczne przez publikowanie zdjęć z ich logiem. Kilka artykułów na ten temat pojawiło się na łamach portalu, lecz żeby bardziej zrozumieć co się działo w minionym styczniu zapraszamy Was do zapoznania się z podsumowaniem całej akcji.Od tamtego czasu o hakerach było dosyć cicho. Teraz postanowili wyjść z ukrycia i przejąć konta topowych twórców z całego świata. Tych, które zostały zaatakowane jest ponad pięćdziesiąt, lecz trudno wskazać konkretną liczbę gdyż ta nie została oficjalnie podana. Grupa OurMine wkroczyła przede wszystkim na kanały YouTube i pozmieniała nazwy konkretnych materiałów na "OurMine Are Back!... ( Read the description )". Opis filmów faktycznie uległ zmianie:
Hej, tutaj OurMine - nie martw się, my tylko testujemy twoje zabezpieczenia, skontaktuj się z nami po więcej informacji.

Podany został oczywiście e-mail kontaktowy oraz oficjalna strona zespołu hakerskiego. Natomiast na Twitterze rozpoczęła się prawdziwa burza dotycząca ich powrotu - praktycznie większość zagranicznych twórców poinformowało o świeżym ataku. YouTuberzy, których konta zostały opanowane to chociażby h3h3 productions, iDubbbzTV, miniminter, Behzinga, Vikkstar123 czy LeafyIsHere.Żeby zobrazować sobie skalę całego wydarzenia warto wpisać w wyszukiwarkę serwisu nazwę OurMine, a waszym oczom ukaże się mnóstwo materiałów nazwanych tak, jak na poniższym obrazku.Oczywiście, ataki hakerskie wiele osób wyobraża sobie pewnie jako coś więcej aniżeli zamiana tytułu jednego filmu na kanale. Po powyższej akcji wywnioskować można tylko, że grupie OurMine chodzi o nic więcej jak tylko uzyskanie odpowiedniego rozgłosu. Nie wiemy zresztą, czy w najbliższym czasie nie postanowią zorganizować czegoś na większą skalę.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.