Wielka sieć sklepów rezygnuje ze sprzedaży płyt CD!

Wielka sieć sklepów rezygnuje ze sprzedaży płyt CD!

Pamiętacie dyskietki? Albo komputery z wejściem na te dyskietki? Prawdopodobnie mało kto miał z nimi styczność i dzisiaj jawią się jako relikty przeszłości. Czy podobny los czeka płyty CD? 


Może płyty CD nie umrą tak szybko, bo jednak często są niezastąpionym nośnikiem danych, na przykład w przypadku oprogramowania czy przechowywania ważnych danych. Jednak jeśli chodzi o muzykę, to już sytuacja nie wygląda tak kolorowo. W obliczu aplikacji takich jak Spotify czy Apple Music słuchanie muzyki online jest tańsze i wygodniejsze.Do takiego wniosku doszła ogromna amerykańska sieć sklepów Best Buy, która wycofuje ze swojej oferty płyty CD z muzyką. Decyzja jest o tyle zaskakująca, że Best Buy to największy sprzedawca płyt CD w Stanach Zjednoczonych. Od 1 lipca nie będzie można już tam nabyć albumu muzycznego na najpopularniejszym nośniku fizycznym. Czy to oznacza, że Best Buy wyznaczy trendy? A może strzeli sobie w kolano i pozwoli po prostu zarobić konkurencji?

Trudno tak naprawdę przewidzieć, jednak aktualnie renesans przechodzą płyty winylowe, z kolei te na nośnikach CD mają mniejszą wartość kolekcjonerską. Rynek muzyczny staje się "zero-jedynkowy", bo najczęściej albo ktoś jest melomanem i słucha muzyki z winyli, albo ceni sobie mobilność i korzysta z serwisów muzycznych. A albumy CD oczywiście gdzieś tam są, ale ich kultura już nie jest tak rozpowszechniona, jak kiedyś.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.