Wielka awaria Facebooka, Instagrama i WhatsAppa!

Wielka awaria Facebooka, Instagrama i WhatsAppa!

Z tak dużą awarią serwisów, których właścicielem jest Facebook, nie mieliśmy dawno do czynienia. Zarówno Instagram, Facebook jak i WhatsApp od kilku godzin mają spore problemy.


Awaria dotyczy większości użytkowników wspomnianych serwisów. Już od kilku godzin mają oni problemy z wczytaniem zdjęć - zarówno w prywatnych konwersacjach jak i tych umieszczonych w publicznych postach. Na ten moment nie wiadomo co jest powodem awarii na tak dużą skalę, a Facebook odpowiada, że ciężko pracuje nad przywróceniem działania aplikacji i dokona tego tak szybko jak to tylko możliwe.W związku z problemami Facebooka, wielu użytkowników przeniosło się na Twittera, który odnotowuje rekordową liczbę nowych postów. Wśród najbardziej popularnych hashtagów serwisu znajdziemy m.in.: #instagramdown. Przy okazji tej sytuacji warto przypomnieć, że Facebook, który liczy blisko 2.3 miliarda aktywnych użytkowników, w marcu tego roku ustanowił rekord najdłuższej awarii w historii serwisu. Mamy nadzieję, że ten niechlubny rekord nie zostanie dziś pobity, a działanie aplikacji szybko wróci do normy.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.