Wiedźmin od Netflixa nadal najpopularniejszym serialem na świecie

Wiedźmin od Netflixa nadal najpopularniejszym serialem na świecie

Od premiery serialu "Wiedźmin" minęły niemalże dwa miesiące. Jak poinformowała grupa analityczna Parrot Analytics, produkcja od siedmiu tygodni okupuje pierwsze miejsce na podium, jeśli chodzi o globalną popularność. 


Chyba mało kto spodziewał się, że "Wiedźmin" od Netflixa zdobędzie aż taką popularność. Pierwszy sezon produkcji zauroczył nie tylko polskich konsumentów, ale także stał się hitem na rynku międzynarodowym. Finansowo zyskało też na tym studio CD Projekt RED oraz Andrzej Sapkowski.

Dane udostępnione przez grupę analityczną Parrot Analytics nie pozostawiają złudzeń - "Wiedźmin" był najpopularniejszym serialem telewizyjnym w przeciągu minionych siedmiu tygodni (od 14 stycznia do 12 lutego). Warto jednak mieć na uwadze, że Netflix uważa serial za obejrzany na danym koncie w momencie przekroczenia dwóch minut watchtime'u. Jeśli więc włączyliście "Wiedźmina" zaledwie na kilka chwil, to zaliczacie się do grona osób, które obejrzały cały pierwszy sezon.

Popularność produkcji podsycają pojawiające się plotki odnośnie drugiego sezonu. W sieci krążą informacje chociażby o aktorach, którzy mieliby zagrać dwóch innych wiedźminów. Na razie żadne doniesienia nie zostały potwierdzone.

 

Oglądaliście "Wiedźmina" na Netflixie? Dajcie znać w komentarzach!


Źródło: Business Insider

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.