Wiedźmin od Netflixa - w sieci pojawiły się pierwsze opinie krytyków

Wiedźmin od Netflixa - w sieci pojawiły się pierwsze opinie krytyków

Serial "Wiedźmin" zadebiutuje na Netflixie już 20 grudnia bieżącego roku. Część krytyków miała okazję obejrzeć kilka odcinków produkcji prawie miesiąc przed oficjalną premierą. Ich oceny są niezwykle pozytywne i nieco uspokajają społeczność fanów sagi Andrzeja Sapkowskiego.


Trzeba powiedzieć to głośno - "Wiedźmin" od Netflixa to tytuł skierowany do bardzo szerokiego grona odbiorców. Produkcja ma trafić zarówno w serca osób, które o Białym Wilku nigdy nie słyszały, jak i do tych znających sagę Andrzeja Sapkowskiego na wylot. Producenci serialu nie mieli więc wyjścia - musieli pójść na kilka kompromisów.

Krytycy mający za sobą seans pięciu odcinków pierwszego sezonu "Wiedźmina" stwierdzili jednogłośnie, że nie ma się czego bać. Dziennikarze chwalą zarówno grę aktorską bohaterów, kostiumy postaci oraz efekty specjalne. Nie zabrakło pochwał także dla choreografii walk.

Mamy do czynienia z wysokobudżetowym serialem i jak twierdzą krytycy - to czuć. Ilość wydanych pieniędzy podobno widać na każdym kroku. Nie poskąpiono na ścieżce dźwiękowej czy scenerii.

 Tomasz Bagiński w wywiadzie z Kają (kanał "jakbyniepaczec") stwierdził, że serialowy "Wiedźmin" nie jest i nie będzie stuprocentowo zgodny z literackim pierwowzorem. Nie da się bowiem wszystkiego przenieść z książek na wielki ekran. Trzeba mieć więc na uwadze, że produkcja Netflixa to adaptacja, a nie ekranizacja sagi Andrzeja Sapkowskiego.Przypominamy jeszcze raz, że premiera "Wiedźmina" odbędzie się już 20 grudnia na platformie Netflix. Pierwszy sezon będzie składał się z ośmiu odcinków.

 

Czekacie na "Wiedźmina"? Dajcie znać w komentarzach! 


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.