Wiedźmin ekranizowany przez Netflix!

Wiedźmin ekranizowany przez Netflix!

Na fanatykach rodzimej kinematografii ten news nie zrobi dużego wrażenia, bo dla nich w 2002 roku powstało już jedno wielkie dzieło, jakim jest serial "Wiedźmin" w reżyserii Marka Brodzkiego. Jednak dla wszystkich pozostałych fanatyków kina na poziomie, to jest wielka wiadomość: powstanie serial o Wiedźminie produkowany przez Netflix!Jeden z naszych największych współczesnych towarów eksportowych, czyli Wiedźmin w końcu doczeka się porządnej ekranizacji w formie serialu, która będzie tworzona przez Netflix, przechodzącego właśnie apogeum swojej świetności. Za produkcję będą odpowiedzialni: Sean Daniel, twórca cyklu "Mumia" oraz Jason Brown z serialu "The Expanse". Na szczęście nie zabraknie polskich akcentów. Przynajmniej jeden odcinek w każdej serii ma być wyreżyserowany przez Tomasza Bagińskiego, który wraz z kolegą z Platige Image – Jarosławem Sawko, stale będzie współtworzył nową superprodukcję.Co na to wszystko główny zainteresowany Andrzej Sapkowski? Wydaje się on zdecydowanie bardziej zadowolony z pomysłu ekranizacji Wiedźmina niż w przypadku jego "egranizacji". Nie tak dawno temu Andrzej Sapkowski skrytykował graczy i gry spod znaku Wiedźmina, które przecież są świetne i cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Sapkowski w produkcji netflixowego Wiedźmina ma odgrywać rolę konsultanta kreatywnego, który będzie pilnował, aby świat przedstawiony w serialu był jak najbardziej zbliżony do tego z całej sagi. Najnowszy serial o Wiedźminie powstanie właśnie na podstawie całej sagi, czyli dwóch tomów opowiadań, pięciu powieści, które składają się na cykl i jednej osobnej powieści.


Nawiązując do lokalnych patriotów ze wstępu i purystów językowych - ku ich niezadowoleniu Wiedźmin zostanie nakręcony w języku angielskim. Zapewne wielu z nich nie wyobraża sobie Wiedźmina, który nie rzuci najsławniejszym polskim wulgaryzmem do wieśniaka w karczmie, ale czy to źle? Serial tworzony jest przez profesjonalistów, we współpracy z autorem sagi, a jego dystrybucją zajmuje się Netflix... Produkcja w języku polskim mogłaby prawdopodobnie zaszkodzić całej ekranizacji, natomiast anglojęzyczny Wiedźmin może być hitem na skalę światową i stać się głównym towarem eksportowym Polski.


avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.