Wiedźmin: Ciri w serialu Netflixa może nie być biała

Wiedźmin: Ciri w serialu Netflixa może nie być biała

Obsada głośnej produkcji od Netfliksa nie jest jeszcze do końca znana - twórcy nieustannie poszukują idealnych kandydatów do poszczególnych ról. Niestety część postaci może nieco różnić się od wyobrażeń fanów. 


Kilka dni temu sieć obiegła informacja o tym, że serialowego Geralta zagra Henry Cavill. Zdania na temat tego wyboru są podzielone, lecz większość użytkowników jest dobrej myśli jeśli chodzi o finalny rezultat pracy tego aktora.

Prawdziwa burza rozległa się dopiero dziś z rana, kiedy to okazało się, iż Ciri może zostać zagrana przez przedstawicielkę mniejszości etnicznej. Użytkownik portalu Reddit natknął się bowiem na pewne ogłoszenie, które jawnie sugeruje, że twórcy produkcji planują obsadzić w roli Ciri młodą aktorkę, która należy do mniejszości etnicznej.

Serialowa Ciri może znacznie różnić się od wyobrażeń fanów


W powyższym ogłoszeniu nakreślone jest, że potencjalna dziewczyna ma mieć około 15 lat, a wyglądać na mniej więcej 13-14-latkę. Najwięcej kontrowersji wzbudziło jednak słowo BAME, które często jest używane w odniesieniu właśnie do osób o "nie białej" przynależności etnicznej. Zazwyczaj interpretuje się ten termin jako skrót od "black, Asian and minority ethnic". Nic więc dziwnego, że fani uniwersum Andrzeja Sapkowskiego nie do końca przyjaźnie przyjęli zamieszczoną wiadomość.

Według przecieku zdjęcia do pierwszego sezonu mają rozpocząć się 18 października w Budapeszcie a zakończyć w maju przyszłego roku. Warto też zaznaczyć fakt, że twórcy niedawno postanowili przyspieszyć premierę serialu - ta będzie miała miejsce już w 2019 r.

Oczywiście wszystkie te informacje należy brać z pewną dozą dystansu, gdyż niektóre zapisy w ogłoszeniu mijają się z wcześniejszymi obietnicami reżyserów. Trzeba więc czekać na oficjalne oświadczenie twórców w tej sprawie.

Źródło: gry-online.pl

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.