WIDEO DNIA: Zbudowali gigantyczny klocek LEGO!

WIDEO DNIA: Zbudowali gigantyczny klocek LEGO!

Klocki LEGO to jedna z najbardziej rozpoznawanych zabawek z dzieciństwa. Każdy chociaż raz coś z nich zbudował. Niesamowity jest w nich brak ograniczeń co do kształtów budowli - ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Z klocków LEGO powstaje wiele niesamowitych budowli, ale nikt nie spodziewał się, że można zbudować z nich... jeszcze większy klocek.


Grupa zapalonych budowniczych podjęła się niesamowitego wyzwania. Z okazji 60 rocznicy założenia LEGO Bricks and Creativity, zbudowali oni ogromny klocek LEGO. Praca zajęła im 350 godzin, co oznacza, że trwało to ponad 40 dni pracy na pełny etat. Budowla składa się ze 133 tysięcy klocków, czyli około 260 zestawów, które w Polsce kosztowałyby prawie 25 tysięcy złotych. Ogromny klocek waży ponad pół tony i od teraz znajdować się będzie w sklepie LEGO w Nowym Jorku.

Poniżej obejrzycie film z budowy klocka, o którym mowa:


Tak wielka budowla opatrzona będzie napisem "co zbudujesz?", który ma zachęcić przechodniów do kreatywnego myślenia i kupna klocków. Na kanale LEGO, z którego pochodzi nagranie ukazujące tworzenie wielkiego klocka możemy znaleźć wiele ciekawych filmów związanych z LEGO - między innymi wspaniałe animacje i przykłady ogromnych budowli z klocków. LEGO daje nieograniczone możliwości budowania, dzięki czemu skupia wokół siebie młodych konstruktorów pragnących pobawić się klockami, jak również doświadczonych budowniczych tworzących niesamowite budowle.

Tutaj możecie zobaczyć animację LEGO Ironman z kanału LEGO:

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl