Facebook chce zarabiać. Do WhatsAppa zostaną wprowadzone reklamy

Facebook chce zarabiać. Do WhatsAppa zostaną wprowadzone reklamy

Popularna i darmowa alternatywa Messengera i innych komunikatorów może otrzymać reklamy. Facebook chce zacząć z niej zarabiać, ale jest jeszcze coś więcej...


WhatsApp pojawił się na rynku już w roku 2009. Kiedy dostał wsparcie dodatkowym szyfrowaniem wiadomości zaczęło używać go coraz więcej osób, firm oraz korporacji. Teraz dowiadujemy się, że kiedyś całkowicie darmowa aplikacja będzie mogła wyświetlać reklamy. Jednak nie wiemy jeszcze kiedy to nastąpi, możemy się tylko domyślać.

WABetaInfo donosi o występowaniu linii kodu w której zawarta jest informacja o reklamach w sekcji statusów. Jest to opcja dobrze znana z prawie każdej aplikacji z kategorii social, występująca pod nazwą „Stories”.

 

Warto dodać że co roku Facebook rejestruje wzrost użytkowników aplikacji, nie jest ona jednak tak popularna w Polsce, jak w krajach anglojęzycznych czy Indiach. Już od dłuższego czasu mogliśmy zastanawiać się, jak Facebook zamierza zarabiać na darmowej aplikacji - aż do teraz. Nie jest to dobra wiadomość dla fanów WhatsAppa, ale kiedyś przecież musiało to nastąpić. Mimo wszystko, aby nie tylko zasmucać naszych czytelników mamy też dobrą wiadomość. WhatsApp dostanie funkcje „Picture in Picture”, pozwala ona wyświetlić filmy na przykład ze stron takich jak YouTube bez przełączania czy wychodzenia z aplikacji, co usprawni pracę z nią. Bądźmy dobrej myśli, że Facebook nie doda skinów lub lootboxów do ich aplikacji!

 

avatar

Klaudia Szczepocka

Brak opisu