WhatsApp wprowadza do aplikacji chatbota WHO

WhatsApp wprowadza do aplikacji chatbota WHO

W sieci panuje obecnie istny natłok informacji związany z pandemią. Wiele z nich to nieprawdziwe informacje, które jedynie sieją niepotrzebną panikę wśród internautów, z czym starają się walczyć duże platformy. Najpierw był YouTube ze swoją specjalną sekcją dotyczącą koronawirusa, teraz natomiast walkę z fake newsami zamierza podjąć WhatsApp.


Użytkownicy popularnego komunikatora dostali właśnie w swoje ręce nowe, rzetelne źródło informacji o epidemii, które w zamyśle ma być całkowicie pozbawione fałszywych informacji. Jest nim wprowadzony przez twórców aplikacji chatbot, który wyjaśni nam wszystkie interesujące nas kwestie związane z wirusem. 


Aby uruchomić tą funkcję należy przejść do zakładki "Czaty", a następnie wybrać opcję "Nowy kontakt". Następnie należy jedynie wpisać numer telefonu +41 893 1892, a nazwa kontaktu automatycznie zmieni się wówczas na "WHO Health Alert". Prowadzenie rozmowy z botem jest całkowicie darmowe, a po wysłaniu wiadomości o treści "hi", wyświetla on użytkownikowi całą gamę swoich możliwości. Bota możemy od tego momentu do woli pytać o przeróżne statystki, newsy, czy też kwestie związane z bezpieczeństwem, wybierając konkretny numer z listy.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.