Wentworth Miller nie zagra już Michaela w

Wentworth Miller nie zagra już Michaela w "Skazanym na śmierć"

Niecałe dwa miesiące temu na naszej stronie internetowej informowaliśmy was o wstępnej zapowiedzi szóstego sezonu Prison Break. Wiadomość została przekazana przez samego Dominica Purcella, który wcielił się w postać Lincolna Burrowsa. Wczoraj otrzymaliśmy komentarz od Wentwortha Millera, drugiego z głównych aktorów serialu, który zapowiedział, że nie zagra już postaci Michaela.


Pierwsze wieści na temat końca współpracy Millera ze "Skazanym na śmierć" przekazał Michael Thorn, prezes Fox Entertainment. Wspomniał on, że w nowym sezonie nie powinniśmy spodziewać się postaci Michaela Scofielda. Wiele osób przejęło się tą informacją, a my nie musieliśmy długo czekać na jej potwierdzenie od samego zainteresowanego.

Wentworth Miller na swoim Instagramie opublikował post, w którym podziękował swoim fanom oraz odpowiedział na zarzuty niektórych fanów. Swoją decyzję opisał w następujący sposób:
Kończę ze "Skazanym na śmierć". Nie ze względu na szum w  social media (chociaż to na pewno skoncentrowało problem). Po prostu nie chcę grać heteroseksualnych postaci. Ich historie zostały już opowiedziane. Więc nie będzie więcej Michaela. Jeśli byliście fanami serialu i liczyliście na kolejne sezony... rozumiem, że czujecie się zawiedzeni. Przykro mi. A jeśli jesteście źli, bo zakochaliście się w fikcyjnym heteroseksualnym mężczyźnie granym przez prawdziwego homoseksualnego mężczyznę... To wasze dzieło.
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 

"This is my favorite IG account," someone wrote in response to a recent post. Thank you. I want you to know I saw that. I see the positive comments and DMs (a lot of them anyway). Affectionate. Supportive. Appreciated (by me). Obviously there are comments and DMs I appreciate less. Who are these people? On my page? What backwards-ass, Stone Age values country did they crawl out of? The U.S.? I won't be disappearing (too many cool things to repost). The ability to comment likely will. I'm not concerned for myself. I can't be "bullied" in this space. I have too much power. "Delete. Block. Deactivate." Etc. But I take seriously the possibility of queer kids visiting here, recently out of the closet or exploring the idea... I don't want them exposed to bullshit. On a related note... I'm out. Of PB. Officially. Not bec of static on social media (although that has centered the issue). I just don't want to play straight characters. Their stories have been told (and told). So. No more Michael. If you were a fan of the show, hoping for additional seasons... I understand this is disappointing. I'm sorry. If you're hot and bothered bec you fell in love with a fictional straight man played by a real gay one... That's your work. - W.M. 🏳️‍🌈


Post udostępniony przez @ wentworthmiller


Wpis Millera został różnie przyjęty przez fanów, jednak znaczna część nie kryła smutku z tego faktu i wyraziła chęć oglądania aktora w kolejnych produkcjach. Swoje podziękowania za dotychczasową współpracę złożyli znani z serialu aktorzy, w tym sam Dominic Purcell, który napisał, że w pełni wspiera i rozumie powody kolegi oraz dziękuje mu za przygodę.

Decyzja aktora wystosowana w niespodziewanym momencie nie powinna jednak dziwić jego wiernych fanów. Wentworth Miller już w 2013 roku oficjalnie oświadczył, że jest gejem. Od tego czasu nigdy nie krył się ze swoją orientacją, a także odmówił zostania gościem honorowym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Petersburgu. Powodem były antygejowskie przepisy wprowadzone w Rosji przez rząd Władimira Putina.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.