Wednesday bije wszelkie rekordy popularności Netflixa

Wednesday bije wszelkie rekordy popularności Netflixa

Netflix poinformował o ogromnej popularności serialu Wednesday. Okazuje się, że najnowsza produkcja oryginalna spotkała się z nieoczekiwanym uznaniem i pobiła rekord należący przez dłuższy czas do Stranger Things.


Dokładnie tydzień minął od premiery pierwszego sezonu serialu Wednesday opowiadającej o tytułowej dziewczynie należącej do kultowej już rodziny Addamsów. Tytuł spotkał się z ciepłym przyjęciem - zarówno ze strony widzów, jak i recenzentów. Obydwie strony jednoznacznie stwierdziły, że mamy do czynienia z naprawdę świetną pozycją.

Widać to również po wynikach oglądalności, którymi pochwalił się właśnie Netflix. Okazuje się, iż Wednesday w przeciągu pierwszych siedmiu dni od debiut oglądano przez około 341 milionów godzin. To absolutny rekord jeśli chodzi o anglojęzyczne seriale oryginalne - do tej pory pierwsze miejsce było okupowane przez Stranger Things 4 (335 milionów godzin).

 



Tim Burton odwalił więc kawał dobrej roboty i pierwsze miejsce w 83 krajach jest tego dobitnym dowodem. Nawet jeśli jeszcze nie oglądaliście serialu, to zapewne zdążyliście już wiele na jego temat usłyszeć - po sieci krąży mnóstwo materiałów prezentujących chociażby ikoniczny taniec Wednesday.

Nic więc dziwnego, że widzowie domagają się jakichkolwiek informacji odnośnie do drugiego sezonu serialu. Ten nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony, więc należy uzbroić się w odpowiednią dawkę cierpliwości.

 

Oglądaliście pierwszy sezon Wednesday? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.