Waszyngton zostanie nową stolicą e-sportu?

Waszyngton zostanie nową stolicą e-sportu?

Słyszeliśmy już wielokrotnie o tym, że E-sport coraz bardziej poszerza swoje granice i pojawia się w coraz to nowych miejscach na świecie. Ostatnio pisaliśmy Wam o stworzeniu profesjonalnej drużyny e-sportowej, która miałaby działaś pod logiem klubu FC Barcelona-więcej na ten temat znajdziecie tutaj. Jednak jak się okazało, nie tylko kluby piłkarskie interesują się grami. 


Kto jeszcze może myśleć o inwestowaniu w sporty elektroniczne? Jak się okazało kilka dni temu nawet stolica Stanów Zjednoczonych postanowiła zająć się tym tematem. Waszyngton ujawnił bowiem swoje plany dotyczące amerykańskiej e-sportowej organizacji NRG Esports, którą współtworzy klub koszykarski Sacramento Kings. Organizacja posiada swoje drużyny w gry takie jak Overwatch czy Counter Strike: Global Offensive, a od teraz będzie ich sponsorować jedno z najbardziej znanych miast na świecie.

 Inwestycja w NRG Esports to jedno, ale na tym nie kończą się plany Waszyngtonu. Miasto ogłosiło również, że już w 2018 roku na terenie miasta powstanie e-sportowa arena, która zostanie odpowiednio przystosowana dla graczy. Szacowany koszt budowy tego obiektu to około 65 milionów dolarów. Hala nie będzie przeznaczona jedynie na eventy związane z sportami elektronicznymi, będą się tam także odbywać koncerty i inne wydarzenia. Czy koncepcja wypali? Tego nie wiemy, ale na pewno warto jest dać temu pomysłowi szansę, tym bardziej, że Waszyngton odwiedzają dziesiątki milionów osób rocznie. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń!

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.