Wardęga odpowiada Gargamelowi i Zbigniewowi Stonodze. Widzowie piszą -

Wardęga odpowiada Gargamelowi i Zbigniewowi Stonodze. Widzowie piszą - "1:1"

W ostatni wtorek - 17 stycznia, Wardęga zamieścił na swoim kanale film z incydentu z policją do którego doszło na krakowskim parkingu. Materiał wzbudził wiele kontrowersji w Internecie. Jedni byli przerażeni tym wydarzeniem, a inni doszukiwali się w nim manipulacji. Teraz Wardęga odpowiada na oskarżenia!


Po publikacji materiału Wardęgi z zatrzymania, opinie widzów były podzielone. Dzień później, do sprawy odniósł się Zbigniew Stonoga, który zarzucił Sylwestrowi że specjalnie wjechał na parking robiąc prowokacje i zrobił to w celach zarobkowych. Więcej na ten temat, przeczytacie w naszym poprzednim artykule. Gargamel natomiast, osądził wczoraj Sylwestra o manipulację filmem. Przeanalizował on każdy fragment materiału SA Wardęgi i odniósł się do niego wyrażając swoją skrajnie negatywną opinię.


Już wczoraj wieczorem, po publikacji filmu Gargamela, doczekaliśmy się krótkiej odpowiedzi Sylwestra na Facebooku. Sam napisał tak:
Fajne, na szczęście dla mnie bardzo naciągane. Gargamel pokonał WobecObiektywu, czy pokona mnie? Przekonamy się w kolejnym odcinku :) Czy Was oszukałem? Jeśli tak to skasuję kanał :D Materiał jutro :) Zapowiada się ciekawa noc :)Po więcej zapraszamy Was do artykułu, do którego przejdziecie klikając tutaj.


Tak jak obiecał Sylwester, tak zrobił. Dziś na jego kanale "Krulestwo" pojawił się blisko 20-minutowy film, w którym Wardęga odnosi się do większość zarzutów postawionych przez Gargamela. Najpierw Wardęga odnosi się do "tajemniczego znaku", który rzekomo YouTuber umieścił w filmie, a tak naprawdę go nie było. Później wspomniał, dlaczego dopiero teraz zmontował i opublikował materiał, który nagrany został klika miesięcy temu. Mówi też, że jakakolwiek próba ucieczki nie miałaby podczas tej akcji sensu, bo zostawił swoje auto oraz przekazał dokumenty funkcjonariuszom. W ironiczny sposób odniósł się natomiast do sprawy z widzem, który poprosił Sylwestra o zdjęcie. Powiedział także, że nie ma problemu z tym, że policja za stawianie oporu postanowiła przejść bezpośrednio do zakucia w kajdanki. Ma za to za złe, że jeden z policjantów podduszał go prawie do nieprzytomności, mimo że wcześniej dawał im ręce w celu łatwiejszego obezwładnienia. Wspomniał także o samej sprawie mandatu:
Gargamel mi zarzuca, że nie złożyłem skargi. Nigdy jeszcze w życiu nie złożyłem skargi na policję. Gdybym złożył skargę, musiałbym specjalnie później jechać do Krakowa, a jest to z Warszawy sporo kilometrów, żeby składać zeznania i tak bym nie wygrał. Bo? Bo wjechałem pod zakaz i ja tu się nie bronię. Złamałem zakaz. Przyjdzie pismo z sądu - zapłacę.Cały film Sylwestra obejrzycie poniżej
Widzowie po obejrzeniu powyższego materiału piszą często, że jest "1:1" i Wardęga bardzo dobrze odpowiedział na film Gargamela. Pod filmem pojawiają się nastuępujące komentarze:
Kto mieczem wojuje ten od miecza ginieNie mają prawa ściągać tych 80 zł, każdy prawnik to powie. Filmik przyniósł jednak coś dobrego, skoro wreszcie zajęli się tą sprawą. Policja bardzo lubi być 'ponad', wystarczy że ktoś lekko się im przeciwstawia to często nadużywają swojej władzy. Ten problem też warto nagłaśniać. Jeśli zas chodzi o Gargamela, to ma on swoją rzeszę wiernych małoletnich fanów, do których nie docierają logiczne argumenty ;)dobra, lubię grgml, ogólnie meme familia to moja ulubiona grupa, ale tu dobrze wybrnąłeś. siadłem tu z popkornem żeby zobaczyć jak się upokarzasz ale świetny materiał. dobre dramowe, nadal bede widzem gorgonzoli i twoim ale akurat w tym przypadku lepsze arugmenty po wojej stronie

Sam Ator - twórca kanału wideoprezentacje napisał tak:
Jak dla mnie pozamiatałeś. Mam nadzieje, że to do ludzi dotrze i zajmą się tym co NAJWAŻNIEJSZE: Dlaczego prywatna firma naciąga ludzi na nawet 3 mln złotych rocznie. Brakuje mi tylko podkreślenia, że OBOWIĄZKIEM policjanta jest wydawanie PRECYZYJNYCH poleceń: Zdanie - Proszę zaczekać. Nie znaczy to samo co - Proszę zaczekać w samochodzie.

Są też zdania negatywne, o czym świadczą już tysiące łapek w dół pod filmem. Pojawiają się także komentarze osób, których odpowiedź Wardęgi nie przekonała. Najpopularniejszym komentarzem pod materiałem jest jest krótka, ale wymowna opinia:
Kur** jaka żałosna próba obrony XDDDD

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?


 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.