Wardęga oficjalnie skazany za prank z Lordem Vaderem

Wardęga oficjalnie skazany za prank z Lordem Vaderem

Sylwester Wardęga nie raz dopuszczał się incydentów, które prowokowały policję czy inne służby porządkowe do interwencji. Kilka razy jego akcje kończyły się wizytą na komisariacie, czy kontrolnym przesłuchaniem na miejscu wydarzenia. Dzisiaj natomiast sąd wydał oficjalny wyrok skazujący twórcę na grzywnę w wysokości 300 zł. Dotyczy on jednego głośnego pranku z 2015 roku. 


Z pewnością duża część z Was słyszała o głośnym incydencie z grudnia 2015 roku, kiedy to Sylwester Wardęga w stroju Lorda Vadera został zatrzymany przez policję. Od tamtego czasu w sprawie niewiele się zmieniło, większość praktycznie o niej zapomniało. Piętnaście miesięcy musieliśmy czekać na oficjalne zdanie polskiego sądu w tej kwestii.Na swoim oficjalnym profilu Sylwester Wardęga podzielił się zdjęciami wyroku warszawskiego Sądu Rejonowego oraz opisał swoje spostrzeżenia dotyczące postawionych mu zarzutów.Internetowy twórca wraz z Maciejem Wapińskim zostali skazani "tylko" na zapłacenie grzywny w wysokości 300 oraz 200 zł. Głównymi zarzutami kierowanymi w ich stronę jest zakłócanie spokoju i porządku w miejscu publicznym. Oczywiście Sylwester Wardęga z postanowieniami sądu otwarcie się nie zgadza.
Po 15 miesiącach otrzymałem wyrok w sprawie "Lorda Vadera" jednak jak się okazuje karuzela śmiechu jeszcze się nie zatrzymała.
Sąd skazał mnie za krzyki, bieganie po wagonie i wszczynanie awantury. Jest to oczywiście stek bzdur. - Sylwester Wardęga

Zapowiedział on, że nie zamierza bezpodstawnie wykonać wymierzonej mu kary. Będzie odwoływał się od wyroku, gdyż z jego punktu widzenia całe zajście wyglądało zupełnie inaczej - posiada nagrania, które mają mu pomóc w wygraniu sprawy. My oczywiście oczekujemy na rezultaty działań Wardęgi.

 

Co sądzicie o postępowaniu przeciwko Sylwestrowi Wardędze? Piszcie w komentarzach!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.