Wardęga skopiował trasę po Islandii i naraził widzów? Tak twierdzi jego przewodnik

Wardęga skopiował trasę po Islandii i naraził widzów? Tak twierdzi jego przewodnik

Sylwester Wardęga opublikował kilka dni temu materiał przedstawiający wyprawę po Islandii wraz z kilkunastoma widzami. Jak twierdzi jego przewodnik - twórca skopiował każdy element trasy i naraził uczestników na niebezpieczeństwo.


Maciej Budzich - popularny bloger oraz organizator wycieczek po Islandii - postanowił odnieść się do materiału influencera. Jak się okazuje, Sylwester był uczestnikiem wyprawy organizowanej przez mężczyznę zaledwie dwa tygodnie przed wyruszeniem na własny szlak.Z wpisu możemy wyczytać, że Wardęga pojawił się na trasie zupełnie nieprzygotowany i bagatelizował zalecenia przewodnika:

Na takim szlaku okazuje się, że Wardęga nie zabrał ze sobą ani czapki i rękawiczek („bo tak”, „bo przecież lato”) - przypominam, idziemy w góry, w śnieg, ze zmienną pogodą i śpimy pod namiotami. Serio, myślałem, że to żart z tymi rękawiczkami i czapką, w poradniku oznaczone są wyraźnie jako niezbędny ekwipunek - kupiliśmy jakieś w drodze na szlak. [...] „Bo przecież lato” ale nie wziął ze sobą też kremu na słońce (również opisanym w poradniku jako niezbędny). Był jedynym gościem z dotychczasowych wypraw, który na drugi dzień ciągle uskarżał się na ból głowy, przegrzanie i „chyba dostałem lekkiego udaru słonecznego” i nie potrafił tego połączyć z brakiem kremu.


Czarę goryczy miał jednak przelać fakt, że twórca - organizując własną podróż - skopiował w stu procentach każdy element trasy, w której brał udział chwilę wcześniej. Bez odpowiedniego przeszkolenia miał zabrać kilkanaście osób w rejony Islandii, po których sam nie do końca potrafił się poruszać.


Sylwester odpowiedział na zarzuty w komentarzu pod wpisem. Przewodnik podobno nie powiedział całej prawdy i w wielu kwestiach po prostu kłamie. Niedługo ma się pojawić film na temat tej sytuacji z dodatkowymi wyjaśnieniami.
Źródło: FacebookKto ma rację? Tego - jako osoby postronne - raczej nie wiemy. Pod wpisem Macieja znaleźć możemy praktycznie same komentarze wspierające podróżnika i krytykujące Wardęgę. Warto jednak poczekać na komentarz samego Sylwestra.Co sądzicie o całym zamieszaniu? Dajcie znać w komentarzach!

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.