Byli właściciele Legii Warszawa inwestują w Abstrachuje

Byli właściciele Legii Warszawa inwestują w Abstrachuje

Abstrachuje nie próżnują i stale szukają czegoś, co pozwoli im wyjść jeszcze bardziej przed szereg wśród twórców internetowych. Jak donosi Puls Biznesu, w słynne trio zainwestowali byli właściciele Legii Warszawa - Bogusław Leśnodorski, Maciej Wandzel oraz jego syn - Olek. 


Według nieoficjalnych doniesień portalu, kwota transakcji oscyluje w granicach 2-4 milionów złotych, a większość udziałów pozostała w rękach YouTuberów.

Wszystkie kanały od Abstra generują miesięcznie 50 milionów wyświetleń, a łącznie na stan dzisiejszy jest to już około 1,1 miliarda wyświetleń. Sumując liczbę subskrypcji na wszystkich kanałach, jest ich około 7 milionów.

Zdjęcie: Marek Wiśniewski


Bogusław Leśnodorski w rozmowie z "Pulsem Biznesu" wyjaśnia, że ekipa Abstrachuje trafiła do niego w kwietniu, a wielki potencjał firmy  i dobry biznesplan przekonał go do zainwestowania w spółkę.

Czarek Jóźwik tłumaczy, że dzięki inwestycji Abstra będzie mogło przyśpieszyć, a także przygotować się do ekspansji zagranicznej.

Na zagranicznych odbiorców od kilku miesięcy otworzyli się Panowie z "5 sposobów na...". Ich filmy dostępne są w 5 językach, m.in. rosyjskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim oraz angielskim (więcej o tym TUTAJ). Także blok ekipa od jakiegoś czasu emitowana jest w języku rosyjskim.

Abstrachuje mają pod sobą obecnie 7 kanałów na YouTube: Abstrachuje, Abstrachuje PLUS, Beksy, Dla Pieniędzy, To już jutro, Aleksandra Żuraw oraz Nieprzygotowani. O jakiej tematyce będzie kolejny kanał i kiedy on wystartuje? Tego zapewne dowiemy się niebawem.

 

 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.