Wadliwy nowy pasek przewijania filmów na Androidzie

Wadliwy nowy pasek przewijania filmów na Androidzie

YouTube cieszy się ogromną popularnością, zarówno w wersji przeglądarkowej, jak i jako aplikacja. Ta w wersji Androida w Sklepie Play ma już łącznie ponad miliard pobrań, a jej średnia ocena to 4.3. Aktualnie posiada jednak pewien defekt, który nieznacznie utrudnia oglądanie materiałów wideo i komplikuje proces ich przewijania.


Codziennie na YouTube przebywają miliony użytkowników. Ich łączna liczba już jakiś czas temu przekroczyła 2 miliardy. Połowa tej grupy posiada aplikację YouTube na Androida, co motywuje serwis do ciągłych zmian służących poprawie funkcjonalności i jakości dostarczanych usług. Każda aktualizacja aplikacji wprowadza zatem nowe udogodnienia, które mają sprawić, że jeszcze więcej osób będzie z niej korzystać. Tym razem jednak do najnowszego update'u  wersji na Androida wkradł się mały błąd.

Problem, jaki pojawił się po najnowszej aktualizacji aplikacji YouTube na Androida sprawia, że nie można już przewijać filmu poprzez kliknięcie na pasek odtwarzania w miejscu, do którego chcemy się udać. Teraz aplikacja działa tak samo, jak na systemach iOS. Aby przewinąć film, należy nacisnąć i przytrzymać kropkę, a następnie przesunąć ją w wybrane miejsce. Jest to bardzo uciążliwa zmiana dla posiadaczy telefonu z Androidem, ponieważ wymaga dużego przestawienia. Zwiększa ona również nieznacznie czas, jaki należy poświęcić na przewinięcie materiału.

 Wielu mogłoby uznać, że jest to celowy zabieg służący ujednoliceniu aplikacji na oba systemy, okazuje się jednak, że wcale tak nie jest. Na oficjalnym profilu YouTube na Twitterze serwis przyznał, że jest to błąd i ekipa już pracuje nad jego usunięciem. Poprawiona wersja aplikacji pojawi się wraz z najnowszą aktualizacją. Do tego czasu wszyscy użytkownicy aplikacji na Androida muszą uzbroić się w cierpliwość i pamiętać o tak mało znaczącym szczególe. Mamy nadzieję, że błąd zostanie jak najszybciej naprawiony, a aplikacja odzyska swoją pełną sprawność.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl