W USA powstała pierwsza gra komputerowa na receptę

W USA powstała pierwsza gra komputerowa na receptę

Chociaż recepty kojarzą nam się z przypisywaniem leków, do nietypowej sytuacji doszło w USA. Decyzją Urzędu ds. Żywności i Leków, na rynek komercyjny trafiła właśnie pierwsza gra dostępna wyłącznie na receptę.


Tytułowa produkcja nosi tytuł EndeavorRx i jest pierwszą oficjalnie zarejestrowaną grą komputerową, która pełni funkcje terapeutyczne. Produkcja została po raz zapowiedziana kilka miesięcy temu, natomiast od teraz dostępna jest dla pierwszych osób. Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 8-12 lat ze zdiagnozowanym ADHD. EndeavorRx została zaprojektowana w taki sposób, żeby stymulować wybrane obszary mózgu odpowiedzialne za koncentrację uwagi.Przy powstawaniu gry pracował zespół neurologów, a skuteczność gry została udowodniona przez przeprowadzenie właściwych badań klinicznych. Przypisanie recepty na grę polega na podaniu kodu aktywacyjnego, który pacjent otrzyma od lekarza. Według najnowszych informacji, gra wkrótce może zostać oficjalnie zarejestrowana także w Europie.

Wpływ gier na nasze codzienne funkcjonowanie jest tematyką bez wątpienia bardzo interesującą. Chociaż wspomniany tytuł jest pierwszą produkcją zarejestrowaną bezpośrednio w tym celu, wiele osób uważa, że dane produkcje mogą nam pomóc w niektórych sytuacjach. Do takich wniosków doszedł kilka miesięcy m.in. ROJSON, który na swoim kanale wystartował wtedy z serią "Gry na receptę", która przedstawiała wybrane tytuły jako doraźną pomoc w trudnych sytuacjach życiowych. Pamiętajcie jednak, że jeśli wasz problem jest znacznie bardziej poważny, koniecznie zwróćcie się do odpowiednich specjalistów w danej dziedzinie.

Źródło: PAP

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.