W Indiach aresztowano za granie w PUBG

W Indiach aresztowano za granie w PUBG

Jeśli ktoś nie lubi gier typu battle royale, to Indie są dla niego idealnym miejscem do życia. Spełniła się tam bowiem wizja tak surrealistyczna, że aż trudno w nią uwierzyć. Tamtejsze władze oficjalnie zakazały grać w PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile.


Lokalne władze stanu Gujarat w Indiach wprowadziły zakaz gry w PUBG Mobile. O tym, że nie jest to martwy przepis, zdążyło przekonać się już dziesięciu studentów z miasta Ahmedabad, którzy zostali przyłapani na zabawie na wirtualnym polu bitwy, po czym zostali zatrzymani. Jak podaje BBC, kilka dni po tym nieszczęsnym wydarzeniu doszło do aresztowania 16 osób w miejscowości Rajkot.Jakie są powody absurdalnych zakazów w Indiach? Otóż według indyjskiego rządu gra jest zbyt uzależniająca, a minister stanu Goa powiedział, że PUBG jest "demonem mogącym zamieszkać w każdym domu". Twórcy gry oczywiście są zaskoczeni kontrowersyjną decyzją władz i starają się zrozumieć prawne podstawy tego zakazu.

W zaistniałą sytuację jest aż trudno uwierzyć - i to nie tylko nam. Mieszkańcy Indii starają śmiać się z sytuacji i tworzą memy nawiązujące do zakazu:


avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.