Vonsky zamieszka w największym na świecie cygańskim getcie!

Vonsky zamieszka w największym na świecie cygańskim getcie!

O Vonskym z kanału Vonsky Channel pisaliśmy już wielokrotnie. Chociaż YouTuber nie ma wielkiej ilości subskrypcji, to ima się naprawdę ciekawych projektów, których mogliby pozazdrościć nawet czołowi twórcy. Co tym razem nam zaprezentuje?


Na swoim Facebooku Vonsky zdradził, że planuje on nagrać film dokumentalny o największym na świecie getcie cygańskim, które znajduje się na Słowacji. Mowa tutaj o Lunik 9, czyli getcie, w którym aktualnie w kilku blokach mieszka 6 tysięcy osób, co daje 15 osób na jedno mieszkanie. Więcej o tej dzielnicy na swoim blogu napisał Wojciech Grabowski.Założenia dokumentu są takie, że Vonsky wraz z Wojtkiem z Road Trip Bus oraz raperem Roverem zamieszkają na około tydzień w dzielnicy. Cała ekipa będzie liczyła tylko cztery osoby. Domyślamy się też, że chcą oni obalić kilka mitów związanych z tajemniczym osiedlem i pokazać, jak naprawdę wygląda życie ludzi w tym miejscu. Krótkometrażowy dokument ma być gotowy w czerwcu.

Przed Vonskym i jego kolegami stoi bardzo ciekawe i ambitne zadanie. Wszak pokazanie prawdziwego życia w takiej dzielnicy może okazać się bardzo trudne, jednak panowie są zdolni do dużych poświęceń - z zamieszkaniem w getcie włącznie. Mamy nadzieję na mocny i autentyczny dokument, dlatego trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.