Vlogerka pokazała nowego iPhone'a - jej ojciec stracił pracę

Vlogerka pokazała nowego iPhone'a - jej ojciec stracił pracę

Internet nie raz pokazał nam, że należy być bardzo ostrożnym  z udostępnianiem materiałów w sieci. Przekonała się o tym pewna vlogerka, której wybryk kosztował utratę pracy jej ojca, pracownika firmy Apple. O co konkretnie chodziło?


Brooke Peterson na swoim kanale na YouTube udostępniła film prezentujący najnowszego iPhone'a X. Telefon trafił w jej ręce przez  ojca, który jest, a raczej był, inżynierem pracującym w Apple. Wprowadzał on akurat poprawki do najnowszego modelu Iphone'a. Materiał z Iphonem X szybko obiegł Internet - w końcu najnowszy produkt Apple to gorący temat i ludzie chętnie szukają wszelkich informacji o nim. Szkoda była tym większa, że ten konkretny model posiadał wiele aplikacji, które są dopiero w fazie rozwoju i nie są przeznaczone do publicznej wiadomości. Niedługo później film został usunięty z konta Brooke na żądanie firmy, niemniej i tak zdążył on już obiec internet, a jego kopie zaczęły krążyć po innych kanałach na YouTube.W sobotę na kanale Brooke pojawił się film wyjaśniający całą sprawę. Dziewczyna mówi w nim, że jej ojciec pożegnał się ze swoim stanowiskiem, gdyż Apple nie toleruje podobnych wycieków ze względu na panującą tam klauzulę poufności. Oboje rozumieją taki rozwój sytuacji i jak najbardziej się do niego dostosowują. Jak twierdzi, nie sądziła, że film osiągnie aż taką popularność.Przedsprzedaż nowego iPhone'a już ruszyła, niemniej premiera rynkowa dopiero przed nami. Oficjalna data wyznaczona jest na 3 listopada tego roku. Więcej informacji o samym smartphonie możecie znaleźć w specjalnym artykule.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.