Vloger z Chin pokazał jak wygląda życie w Wuhan

Vloger z Chin pokazał jak wygląda życie w Wuhan

Koronawirus 2019-nCoV zbiera coraz większe żniwa. W momencie pisania tego artykułu, potwierdzono 4 474 przypadki zakażenia. Dzięki dobrodziejstwu internetu możemy nie tylko obserwować statystyczne dane, ale także... zajrzeć bezpośrednio do Wuhan, gdzie zaczęła się epidemia.


Wszystko to za sprawą materiałów wideo opublikowanych na portalu YouTube. Chiński vloger postanowił uwiecznić obraz Wuhan ogarniętego epidemią oraz przedstawić ogólne nastroje panujące wśród mieszkańców. Warto zaznaczyć, że Chiny są generalnie odcięte od YouTube, więc albo filmy są wrzucane przy użyciu VPN, albo ktoś wstawia klipy za mężczyznę.

Nagrania pozwalają spojrzeć na epidemię z nieco innej perspektywy. Miasto Wuhan stało się praktycznie opustoszałe - ludzie robią miesięczne zapasy i starają się nie wychodzić z domu. Szpitale wręcz pękają w szwach, a praca w wielu restauracjach jest zawieszana. Wszystko to możemy ujrzeć na poniższych klipach.

Zamieszczamy ponadto materiał przetłumaczony przez użytkownika Berkeley Studio na język angielski:Trudno na ten moment przewidzieć jak rozwinie się sytuacja związana z Koronawirusem. Coraz więcej państw na świecie stara się zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa poprzez chociażby zamykanie granic czy wstrzymywanie wycieczek. Materiały publikowane przez mieszkańców Wuhan są więc tym bardziej wyjątkowe.

Warto też rzucić okiem na specjalną mapę interaktywną, gdzie w czasie rzeczywistym możecie śledzić skalę epidemii.

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.