Virtus.pro z pierwszym miejscem na DreamHack Bucharest 2016!

Virtus.pro z pierwszym miejscem na DreamHack Bucharest 2016!

Zanim rozpoczniemy właściwą część tego artykułu musimy sobie coś szczerze powiedzieć - w ostatnim czasie przeżyliśmy wiele emocji związanych z e-sportowymi rozgrywkami i po prawie każdym z ostatnio zakończonych turniejów możemy być dumni z osiągnięć naszych rodaków. Drużyna Virtus.pro to niewątpliwie zespół, który znany jest obecnie na skalę światową i nic nie wskazuje na to, ażeby myśl o nim uległa zmianie.


Jeszcze jedno - Virtusi wygrali kolejny turniej i zamiast uczucia zaskoczenia doznaliśmy po prostu radość, że Polacy nie dali sobie wejść na głowę i krok po kroku pną się po szczeblach drabiny wirtualnego świata. Mowa o  DreamHack ZOWIE Open Bucharest 2016. Jest to już trzecie wydarzenie w tym roku, gdzie to właśnie drużyna Virtus.pro sięgnęła po najwyższą nagrodę. O rozgrywkach, w których wygrywali "nasi" pisaliśmy na przykład tutaj. Wracając do dzisiejszego finału i przechodząc bezpośrednio do meritum - Polacy pokonali Amerykanów z drużyny Cloud9 z wynikiem 2:0. Wielkie brawa!


Cała drużyna wykonała naprawdę niezwykłą robotę i jesteśmy bardzo dumni z ich sukcesu. Nie możemy jednak wspomnieć o wszystkich wybitnych akcjach poszczególnych graczy, więc przywołamy tylko jedną - tą, którą wykonał NEO, lider zespołu Virtus.pro (został również MVP całego turnieju) Podczas meczu z dignitas na polu walki został sam polski kapitan oraz czterech przeciwników. Szanse na zwycięstwo Virtusów w tej rundzie były więc bardzo małe. Wszyscy jednak zostaliśmy oszołomieni tym, co wykonał NEO. Tego nie da się opisać, musicie zobaczyć sami! Całe starcie komentował Piotr "Izak" Skowyrski. Akcja była według niego tak wybitna, iż postanowił opublikować ją na swoim kanale:
Co sądzicie o obecnej formie drużyny Virtus.pro i akcji lidera zespołu? Piszcie w komentarzach!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.