Virtus.pro najlepiej zarabiającą drużyną w historii Counter Strike!

Virtus.pro najlepiej zarabiającą drużyną w historii Counter Strike!

Scena e-sportu rozwija się niezwykle dynamicznie, a co za tym idzie, pieniądze jakie otrzymują zawodnicy drużyn za turnieje analogicznie wzrastają. Nadal nie można w żaden sposób przyrównać kwot pochodzących z meczów elektronicznych do tych rozgrywanych na zielonej murawie, lecz jest to znaczny postęp jeśli spojrzeć chociażby np. dziesięć lat wstecz. Tak się składa, że nie kto inny jak polska drużyna Virtus.pro (jeśli chodzi o Counter Strike'a oczywiście) jest najlepiej zarabiającym zespołem w historii. 


Nie trzeba po raz kolejny raz przypominać finału ELEAGUE Major 2017, kiedy to "Złota Piątka" została pokonana przez duńską drużynę Astralis tym samym zajmując zaszczytne drugie miejsce. Kilka dni temu jednak portal Esportsearnings zaktualizował ranking 100 najlepiej zarabiających e-sportowych graczy. Gdy zsumować zarobki wszystkich pięciu zawodników z Virtus.pro to uzyskamy wynik grubo ponad 2 milionów dolarów, co sprawia, że drużyna ta znacznie wyprzedza konkurencję.

Zdecydowanie największą zarobioną kwotą poszczycić się mogą Filip "neo" Kubski oraz Wiktor "TaZ" Wojtas - pierwszy z nich zgromadził nieco ponad 560 tysięcy dolarów, Wiktor tylko cztery tysiące mniej. Przewaga nad innymi zawodnikami z drużyny (jak i całą resztą) pochodzi z tego, że ich przygoda z e-sportem rozpoczęła się jeszcze za czasów Counter Strike 1.6, kiedy jeździli na turnieje i po prostu je wygrywali. Jeśli spojrzymy na ich pozycję w aspekcie wszystkich e-sportowych produkcjach to plasują się na 68 i 69 pozycji. W dziedzinie Global Offensive są jednak na samej górze.

1

Pozostała trójka to również osoby będące w samej czołówce globalnych zarobków. Jarosław "pashabiceps" Jarząbkowski, Paweł "byali" Bieliński oraz Janusz "snax" Pogorzelski pochwalić się mogą ponad 400 tysiącami dolarów przypadających na każdego z nich. Jarek plasuje się światowo na 79 pozycji, Paweł na 97, a Snax na 101.

Zawodnicy z Virtus.pro swoje pierwsze miejsce zawdzięczają temu, że bezustannie grają w tym samym składzie. Ponadto są świetnymi graczami, którzy chcą osiagać jeszcze więcej, co pokazali na zakończonym niedawno ELEAGUE Major 2017. Pozostaje tylko czekać na ich kolejne piękne pojedynki!

Co sądzicie o zarobkach polskiej drużyny i jak oceniacie ich grę? Piszcie!


Źródło zdjęcia w tle: ESL


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.