Virtus.pro wygrywa ze zwycięzcami IEM Katwowice 2017

Virtus.pro wygrywa ze zwycięzcami IEM Katwowice 2017

Grafika: @DreamHack

Największe emocje związane z turniejem IEM Katowice 2017 już za nami. Najlepsze drużyny po kilku dniach odpoczynku wróciły do rozgrywania kolejnych ligowych spotkań. Wczoraj drużyna Virtus.Pro wygrała dwa mecze przeciwko zwycięzcą zeszłotygodniowego Katowickiego turnieju - Astralis.


O sensacyjnym odpadnięciu najlepszej polskiej drużyny już na poziomie fazy grupowej nie musimy się rozpisywać. Wszyscy zainteresowani e-sportem wiedzą co takiego wydarzyło się dokładnie tydzień temu w czwartek. Po dosłownie kilkudziesięciu godzinach od zakończenia Intel Extreme Masters, powrócono do rozgrywania 5 sezonu ESL Pro League. Właśnie wczoraj, Virtus.Pro rozegrali swoje pierwsze mecze po niefortunnym dla nich turnieju w Katowicach.

Przeciwnikiem dla polskiej ekipy była duńska ekipa Astralis, która w niedziele podnosiła puchar na scenie głównej w Spodku. Mecze rozgrywane były w systemie BO1, kolejno na mapach Inferno oraz Nuke. I chociaż Duńczycy grali w osłabieniu, bo bez jednego z najlepszych graczy na świecie - Device'a, to i tak zaprezentowali się całkiem dobrze. Nie wystarczyło to jednak na świetnie dysponowanych tego dnia polaków.

Najlepszym polskim graczem w całym dwumeczu zdecydowanie był Jarosław "pasha" Jarząbkowski. Polacy wygrali na Inferno 16:8, a na Nuke po dogrywce 19:15.

Poniżej zobaczycie najlepsze akcje meczu:
Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.