Virtus.pro wyeliminowane z ECS

Virtus.pro wyeliminowane z ECS

Od jakiegoś czasu polskiej drużynie Virtus.pro nie idzie zbyt dobrze - zwłaszcza jeśli chodzi o różne spotkania internetowe. Zespół zaliczył właśnie kolejną porażkę w zasadniczej fazie trzeciego sezonu ligi Esports Championship Series.
Ich przeciwnikami była francuska formacja G2 Esports. Polacy dzielnie walczyli o utrzymanie się w lidze oraz możliwość występu w następnej edycji, lecz te starania spełzły niestety na niczym - Virtus.pro przegrało 2:0.Pierwszą mapą był Overpass i wygrana runda nożowa zwiastowała naprawdę emocjonujący pojedynek. Fani nie mogli narzekać na brak nudy - Polacy z początku mieli dobrą pozycję ekonomiczną oraz zwycięską rundę pistoletową na koncie. Niestety Francuzi szybko doprowadzili do wyrównania punktów - w odpowiedzi zawodnicy Virtus.pro również uczynili to samo. Potem nastąpiła niespodziewana przerwa techniczna, po której gra polskiej ekipy wyglądała zupełnie inaczej - byli nieskupieni oraz łatwo zaskakiwani. Zmiana stron przyniosła ponownie nadzieję na zwycięstwo Polaków, lecz passa zawodników została przerwana, co poskutkowało punktem dla G2.

Następny w kolejce był Train - tym razem runda nożowa należała do Francuzów. Nasi zawodnicy zwyciężyli natomiast w rundzie pistoletowej, lecz to i tak nie poskutkowało dobrymi wynikami w pierwszej rundzie. Gracze z drużyny G2 prowadzili rozgrywkę jak tylko chcieli i tym samym zwyciężyli. Zmiana stron przyniosła znów trochę nadziei - Polacy ponownie wygrali rundę pistoletową. Widać było ich rehabilitację i byli naprawdę blisko zdobycia punktu, lecz koniec końców trafił on na konto Francuzów.

Przegrany pojedynek oznacza rozstanie się z trzecim sezonem ligi ECS na przedostatnim miejscu.

Co sądzicie o występie Polaków? Piszcie!

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.