Virtus.pro w finale turnieju StarLadder i-League Invitational!

Virtus.pro w finale turnieju StarLadder i-League Invitational!

Po udanej fazie grupowej chińskiego turnieju, polski skład musiał stawić czoła duńskiemu Heroic, aby przedostać się do wielkiego finału. Spotkanie to nie zapowiadało się jednostronnie, gdyż obie formacje prezentowały na tym turnieju wysoki poziom. Jednak to VP miało lepszy bilans w grupie (2:0), niż Heroic (1:1).


Pierwszą mapą którą miały rozegrać oba zespoły był Nuke. Co ciekawe był to wybór Duńczyków, którzy zdecydowali się wybrać mapę, która zazwyczaj przeciwko naszym banowana jest w pierwszej kolejności. Wydawało się, że jeśli ktoś zdecydował się grać tą mapę na VP, musiał być na niej bardzo dobrze przygotowany. Heroic pokazało to już w pierwszej połowie. Pierwszą część mapy zakończyła się wynikiem 10:5. Druga połowa należała jednak do VP które w mgnieniu oka odrobiło straty. Po wygraniu aż dziewięciu rund z rzędu przez VP, Heroic odpowiedziało zdobywając cztery rundy. Na szczęście gracze Virtus.pro  zdobyli dwie ostatnie rundy i ostatecznie wygrali Nuke'a 16:14.Kolejna część gry miała się rozegrać na mapie Cache. Ponieważ był to wybór polskiego składu mogliśmy być spokojni, że i tutaj nie zawiodą. Niestety Duńczykom udało się doprowadzić do stanu 7:3, na własną korzyść. Jednak nie okazało się to wielką przeszkodą dla VP które zdobyło 13 rund z rzędu, kończąc zarówno Cache’a (16:7) jak i cały półfinał wynikiem 2:0.Już jutro wielki finał gdzie Virtus.pro podejmie zwycięzcę drugiego półfinału, HellRaisers lub Renegades. Oficjalną transmisję finału w języku polskim będzie można oglądać tutaj, już jutro o godzinie 11:00 czasu polskiego. Pozostaje nam tylko trzymać kciuki za VP i liczyć, że zaprezentują się oni z jak najlepszej strony!

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.