Organizacja Virtus.pro sprzedana za 100 mln dolarów!

Organizacja Virtus.pro sprzedana za 100 mln dolarów!

Ostatnie dni były wyjątkowo ciężkie dla zawodników Virtus.pro. Jednak zaledwie kilka dni po utracie statusu Legend i zakończeniu swojej przygody z turniejem ELEAGUE Major 2018 organizacja zyskuje nowego właściciela. Kto zdecydował się na zakup Virtusów za prawie 100 mln dolarów? 


Dotychczas rosyjska organizacja, w której skład wchodzi polska formacja, należała do Esforce. W Virtus.pro zainwestować postanowiła największa firma z branży internetowej w Rosji, czyli Mail.Ru. Nabywca za swój zakup zapłacić musiał prawie 100 mln dolarów. Nie jest to pierwsza esportowa organizacja, która należy do rosyjskiego giganta. Mail.Ru Group jest także właścicielem SK Gaming.Za wykupienie spółki Esforce nowy właściciel zapłacił około 100 mln dolarów, pomniejszone o wszelkie dotychczasowe zadłużenia, których kwota na ten moment nie jest nam znana. Warto dodać, że wraz z zakupem organizacji, Mail.Ru Group przejęło także firmę odpowiedzialną za turniej EPICENTER, Yota Arenę, CS:GO i Dota 2 Lounge oraz serwisy Cybersport.com, Cybersport.ru oraz RuHub.

Ostatnie wyniki polskiego zespołu nie zniechęciły nabywcy. Rosyjska firma jest właścicielem najpopularniejszego rodzimego serwisu społecznościowego VK. Zasięgi strony docierają do około 90% rosyjskich internautów.

 

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.