ESEA uszczuplona o zespół Virtus.pro

ESEA uszczuplona o zespół Virtus.pro

Po nieudanych występach polskich drużyn w ESL Pro League przyszła kolej na rehabilitacje. Już jutro startuje 25. sezon ESEA Premier, w którym swoich sił podejmą najlepsze europejskie drużyny esportowe w Counter Strike:Global Offensive. Niestety nie zobaczymy w nich zespołu Virtus.pro.


Pewien czas temu pisaliśmy o porażce polskiej drużyny Virtus.pro z PENTA Sports. Niestety z wynikiem 2:0 na korzyść przeciwnika Polacy musieli pożegnać się z rozgrywkami w ESL Pro League. Oprócz podopiecznych Kubena, z ligi spadł także Team Kinguin, który na kilka dni przed Virtusami również zakończył swoje potyczki w zawodach. Więcej na temat znajdziecie w artykule, do którego link znajdziecie tutaj.Po zakończonych rozgrywkach w ESL Pro League organizatorzy postanowili wprowadzić zmianę dotyczącą startowania w nadchodzącym sezonie EPL. Drużyny, które wypadły z ESL Pro League nie mają obowiązku startować w rozgrywkach ESEA. Jest to duża pomoc dla zespołów, które pragną powrócić do wyższej ligi i lepiej przygotować się do walki o to miejsce.Już jutro rozpocznie się 25. sezon ESEA Premier, w którym nie zabraknie wielu emocji. W nadchodzącym turnieju w ramach wyżej wspomnianych zmian nie wystąpi Virtus.pro, którzy zdecydowali się lepiej przygotować na mecze o powrót do ESL Pro League. Mimo tego, że Team Kinguin również wypadł z ligi, podjęli decyzje o udziale w rozgrywkach. Oprócz nich w turnieju zmierzy się inna polska drużyna taka jak PRIDE. Dodatkowo zobaczymy także PENTA Sports, w skład której wchodzi polski gracz Paweł „innocent” Mocek.

Poniżej znajdziecie pozostałych uczestników 25. sezonu ESEA Premier.W nadchodzącym turnieju Team Kinguin zmierzy się z ukraińskim zespołem Gambit, natomiast PRIDE podejmie się niemieckiemu ALTERNATE aTTaX. Ekipa Pawła „innocenta” Mocka podejmie swoich sił w meczu z duńskim Trickes eSprot. Drużyny zawalczą w rundzie zasadniczej, po której nastąpi faza play-off. Następnie 3 najlepsze z nich wezmą udział w  ESEA Global Challenge, gdzie powalczą z innymi zawodnikami z całego świata.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.