Virtus.pro przegrywa z North na Majorze w Krakowie

Virtus.pro przegrywa z North na Majorze w Krakowie

W niedzielę rozpoczął się turniej PGL Major 2017 w Krakowie. Dziś to już 4 dzień rozgrywek, a mecze grają zespoły, które wcześniej przegrały któreś ze spotkań. Właśnie dlatego dziśtakże w przypadku Virtus.pro, którzy wczoraj nie dali rady zespołowi Gambit.


Pierwsze 3 spotkania dnia dzisiejszego skończyły się wynikami, które znajdziecie poniżej. Zespół NaVi oraz PENTA odpadł z turnieju, ponieważ porażki zaliczyli już w poprzednich dniach.Nasi trafili na duński team North. Typowanymi mapami przed meczem był Cobblestone oraz Mirage. Ostatecznie wybrana została druga z map i już po godzinie 17:00 rozpoczął się mecz. Pierwsza pistoletówka należała do Polaków, którzy zdominowali przeciwników od samego początku grając po stronie antyterrorystów. Kolejne rundy nie wyglądały już tak dobrze. Duńczycy wygrali full eco przeciwko naszym i doprowadzili po chwili do wyniku 2:2. Po czterech starciach, inicjatywę w spotkaniu znów przejęli Polacy, których poprowadził Snax, zdobywając ważne fragi. Nasi doprowadzili do wyniku 2:5. Dalej starcie było już znacznie bardziej wyrównane. Pasha kolejny raz na tym turnieju popisał się swoją grą AWP i ostatecznie pierwsza połowa skończyła się wynikiem 6:9 z przewagą 3 rund dla naszych.Druga część spotkania nie zaczęła się najlepiej. Virtus.pro po stronie terro przegrało pistoletówkę. Jak się okazało, był to zwiastun nadchodzących rund. Nasi przegrali bowiem kolejnych 6 pojedynków, a szczęście zdecydowanie im nie dopisywało. Później pojawiły się liczne błędy, a Virtusi zaczęli przegrywać nawet rundy ze sporą przewagą liczebną wśród zawodników. Pierwsze przełamanie naszych co ciekawe przyszło w rudzie eco. Zdobyli oni 10 rundę, podczas gdy North miało ich już na swoim koncie 13. Po przełamaniu, inicjatywę w spotkaniu znów przejęli Polacy, którzy wygrali kolejne 4 rundy z rzędu doprowadzając do wyniku z przewagą jednej rundy nad North - 13:14.  Niestety następne dwie należały już do Duńczyków, którzy z wynikiem 15:14 rozpoczęli rundę meczową. Na nieszczęście Polaków, North mimo zajęcia bombsite'u przez naszych, wygrało rundę kończąc tym samym spotkanie.Teraz Virtusów czeka spotkanie ostatniej szansy, które odbędzie się już dziś wieczorem. Polacy powalczą o pozostanie w turnieju PGL Major Kraków 2017.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.