Virtus.pro przegrywa z Australijczykami w finale turnieju w Szanghaju

Virtus.pro przegrywa z Australijczykami w finale turnieju w Szanghaju

Po bardzo udanym turnieju, jaki rozegrało Virtus.Pro tydzień temu w Rosji, mogliśmy być spokojni o ich formę w nadchodzących spotkaniach. Niestety w dzisiejszym finale Star Laddera polski skład uległ australijskiemu Renegades.


To był drugi finał w ciągu tygodnia w którym zagrali Polacy. Wydawało się że ten turniej  powinni wygrać, jechali tam jako zdecydowani faworyci. Apetyt na zwycięstwo w wielkim finale potęgował fakt, że w fazie grupowej pokonali oni Renegades 2:0. Można było pomyśleć, że polska ekipa po dwóch szybkich mapach stanie na pierwszym miejscu podium.

Niestety stało się zupełnie inaczej. Na pierwszej mapie - mirage - początek był całkiem wyrównany. Jednak po zmianie stron to Renegades  odskoczyło z wynikiem wygrywając 16:8. Druga mapa zapowiadała się lepiej dla polaków. Wszystko ze względu na wybór - train.  Niestety zobaczyliśmy powtórkę z pierwszej mapy. Przez chwilę gra była wyrównana, lecz po kilku rundach to Australijczycy wypracowali sobie sporą przewagę.

Mimo dobrej próby na powrót na drugiej mapie, VP przegrało ją wynikiem 16:10. Ten fakt boli tym bardziej, że zaledwie tydzień temu grali oni jak równy z równym z topowymi zespołami takimi jak SK czy Faze Clan, a dziś przegrali z Renegades, nie zdobywając nawet mapy. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku to Virtus.Pro wygrało SL I invitational, zwyciężając w finale z NaVi w Kijowie. Niestety fani polskiej drużyny muszą zadowolić się drugim miejscem, a także pogratulować drużynie dobrego turnieju i zdobycia 35 000 $.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.