Virtus.pro po niesamowitym comeback'u wygrywa mecz o półfinał ELEAGUE Major!

Virtus.pro po niesamowitym comeback'u wygrywa mecz o półfinał ELEAGUE Major!

Wczoraj o godzinie 21:00 planowo miał odbyć się ćwierćfinał majora ELEAGUE z udziałem Virtus.pro. Przez liczne opóźnienia w poprzednich meczach, spotkanie Polaków rozpoczęło się dziś o 00:30 naszego czasu. Polska drużyna zmierzyła się z zespołem "North" i wygrała mecz o półfinał!

W poprzednich meczach ćwierćfinałowych nie brakowało emocji, ale także i niespodzianek. Najpierw w meczu z Astralis odpadło Natus Vincere - potencjalny faworyt turnieju. Później, Fnatic wygrało z Gambit, które w turnieju pokazało się od świetnej strony.

Sam mecz naszych był niesamowicie emocjonujący! Pierwsza mapa Overpass została wygrana przez naszych wynikiem 16:4. Polacy grali bezbłędnie, a zawodnicy popisali się swoim skillem. M.in. Snax zaliczył "ace'a". Gracze North momentami byli naprawdę wściekli i trudno się temu dziwić. Nie byli oni w stanie zrobić nic, aby zatrzymać Polaków. Sporą niespodzianką okazał się gra "cajunb", który przez 15 pierwszych rund nie zdobył ani jednego fraga.Drugą mapą był wybrany przez Virtusów Cache. Początek mapy nie wyglądał już tak dobrze. Pierwsze 4 rundy zostały przegrane. Po chwili, straty zostały odrobione. Cały wysiłek poszedł jednak na marne i nasi zaczęli przegrywać kolejne rundy. Ostatecznie przegrali mecz do 12.

Trzecią mapą był Cobblestone. Tutaj sytuacja wyglądała znacznie gorzej dla naszych. Nie wychodziło im dosłownie nic, a Magisk po pierwszych 13 rundach miał więcej fragów niż cała drużyna Virtus.pro. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:2 dla naszych przeciwników. Druga połowa zaczęła wyglądać już naprawdę dobrze jeśli chodzi o nasz polski zespół. North nie potrafiło wygrać ani jednej rundy, a nasi sprawnie radzili sobie z każdą kolejną. Szczególnie mogliśmy zauważyć poprawę w grze Snaxa oraz Pashy, którzy potrafili w pojedynczej rundzie pozbyć się kilku graczy. Ostatecznie nasi po tym genialnym comeback'u wygrali 16:13!

Takie posty pojawiły się na Facebooku zaraz po spotkaniu:

Już dziś o 16:00 odbędzie się ostatni ćwierćfinał. FaZe zmierzy się z ekipą SK. Tego samego dnia - o 18:30 i 21:00 odbędą się półfinały. Pierwszy - Fnatic vs. Astralis. Drugi - Virtus.pro vs. Faze/SK (zwycięzca dzisiejszego ćwierćfinału). Finał zaplanowany jest na niedzielę godzinę 16:00

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.