Virtus.pro jednak zagra mecz piłki nożnej z SK Gaming!

Virtus.pro jednak zagra mecz piłki nożnej z SK Gaming!

Do tej pory światowej klasy graczy Counter Strike: Global Offensive mogliśmy oglądać jedynie na turniejach lub transmisjach na żywo z luźnych rozgrywek. Nikt nie spodziewał się, że poza wirtualnymi meczami będziemy mogli obejrzeć ich pojedynki gdzie indziej. Już niedługo się to zmieni, a to za sprawą nadchodzącego meczu piłki nożnej zespołów Virtus.Pro oraz SK Gaming.

Pewien czas temu mogliśmy usłyszeć o pomyśle polskiej drużyny Virtus.Pro dotyczącym zorganizowaniu meczu w piłkę nożną. Nie chodzi tu jednak o wirtualny pojedynek, a mecz na żywo przy realnej publiczności. Mecz miał się odbyć w pierwszy weekend marca, gdy to organizowany był Intel Extreme Masters z Counter Strike: Global Offensive i StarCraft 2. Niestety plany się przeciągnęły i w ostateczności do bardzo wyczekiwanej potyczki nie doszło. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w naszym artykule, do którego możecie przejść klikając tutaj.

Pomysł nie poszedł jednak w zapomnienie, ponieważ już dziś mogliśmy usłyszeć, że mecz faktycznie się odbędzie. Jak napisał na swoim Twitterze prezes organizacji Virtus Pro - w końcu udało się dojść do porozumienia z drużyną SK Gaming i zapewne już niedługo będziemy świadkami oryginalnego wydarzenia, którego organizatorem zostanie Esforce. Jak podkreśla, będzie to istne szaleństwo, a więcej na ten temat przekaże wkrótce.

Warto przypomnieć, że Jarosława Jarząbkowskiego, który jest najbardziej zaangażowany w pomysł zorganizowania meczu mogliśmy zobaczyć już na murawie. Mamy tu na myśli jego debiut u Krzysztofa Golonki, w znanym każdemu TurboKRZYCHU, gdzie popisał się niezwykłymi umiejętnościami piłkarskimi. Jeżeli jesteście ciekawi jak mu poszło i czego można się spodziewać  w nadchodzącym meczu, to koniecznie obejrzyjcie poniższy materiał.Mamy nadzieję, że nasza polska drużyna podoła wyzwaniu i ponownie nas zaskoczy. Trzymamy kciuki za chłopaków z Virtus.Pro i z niecierpliwością oczekujemy pojedynku z SK Gaming!

 

SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ NA TEMAT DRUŻYNY VIRTUS.PRO W QUIZIE NA NASZEJ STRONIE!Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.