Virtus.pro już dziś po 7 latach zagra w finale IEM Katowice

Virtus.pro już dziś po 7 latach zagra w finale IEM Katowice

Już dziś o godzinie 15:00 odbędzie się finał tegorocznej edycji IEM Katowice. O zwycięstwo powalczy m.in. drużyna Virtus.pro, która ostatni raz przedostała się tak daleko w 2014 roku. Oponentem będzie zespół Gambit Esports.


Wczoraj (27.02) mieliśmy do czynienia z historycznym wydarzeniem. Virtus.pro pokonało bowiem Team Liqiud 2:0 w półfinale turnieju IEM Katowice 2021. Tym samym drużyna zakwalifikowała się do finału - pierwszy raz od ponad siedmiu lat. Zostanie on rozegrany w systemie BO5.

Zapewne wiele osób pamięta legendarny finał IEM Katowice 2014, kiedy Virtus.pro w polskim składzie (byali, Neo, pasha, snax oraz TaZ) zdominowało szwedzkie Ninjas in Pijamas. Być może dziś będziemy mieli do czynienia ze swego rodzaju powtórką tego wydarzenia, oczywiście w zupełnie innym składzie niż przed laty.

Źródło: HLTV


O godzinie 15:00 rozpocznie się potyczka Virtus.pro vs Gambit Esports. Mamy tu do czynienia z niecodzienną sytuacją, bowiem w obydwu drużynach grają osoby pochodzące wyłącznie ze wschodniej Europy. Poza tym - składom mało kto dawał szansę na dostanie się tak daleko.

Jak widać, udało się. Mimo że w Virtus.pro nie grają już Polacy, to z pewnością wiele fanów e-sportu wciąż z sentymentem wspomina "stare czasy" i nie omieszka kibicować teamowi.

Transmisję z wydarzenia będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na Twitchu ESL.TV Polska.

 

Komu planujecie kibicować podczas finału? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.