Pewne zwycięstwo Virtus.pro! Polacy zagrają w finale turnieju DreamHack Masters 2017!

Pewne zwycięstwo Virtus.pro! Polacy zagrają w finale turnieju DreamHack Masters 2017!

O północy pisaliśmy Wam o meczu formacji Virtus.pro przeciwko mousesports. Spotkanie szczęśliwie zakończyło się dla naszego zespołu i pozwoliło nam cieszyć się awansem Polaków do półfinału turnieju DreamHack Masters Las Vegas 2017. Jedyną przeszkodą na drodze do finału była drużyna Astralis, jednak ostatecznie wygrana z nimi nie była problemem dla Virtusów. 


Więcej o ćwierćfinałach możecie przeczytać tutaj, a teraz czas przejść do półfinału, który zadecydował o dalszym losie Virtusów. Na pierwszą mapę Virtusi wybrali Nuke, gdzie rozpoczęli po stronie antyterrorystów. Po bardzo dobrej rundzie pistoletowej pozwolili przeciwnikom wygrać tylko 3 rundy, totalnie ich dominując. Druga połowa również nie była dla nich gorsza, jednak tym razem Polacy nie oddali Astralis ani jednej rundy i dzięki temu pierwszy mecz zakończył się wynikiem 16:3.

Zrzut ekranu 2017-02-19 o 20.49.22

Następną mapą był Overpass-wybór Astralis. W pierwszej części zespół z Polski nie mógł się odnaleźć i pozwolił Duńczykom zdobyć aż 10 rund. W kolejnej połowie Virtusi również starali się odrobić straty, ale było to wciąż za mało, aby pokonać przeciwników na wybranej przez nich mapie, która trafiła na ich konto.

Zrzut ekranu 2017-02-19 o 22.04.07

Ostatnią szansą na awans do finału była mapa Train. Determinacja Virtusów wróciła ze zdwojoną siłą, tak jak szansa na wygraną. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:3 dla naszych. Później było już tylko lepiej i po wygranej pistoletówce udało się też zakończyć całe spotkanie!

Zrzut ekranu 2017-02-19 o 22.43.35

Spotkanie było świetną okazją do rewanżu za przegrany finał turnieju ELEAGUE Major, na którym Astralis pokonało Virtusów. Tym razem miejsca odwróciły się i to nasi odnieśli sukces. Teraz wystarczy tylko wygrać finał, a $200.000 będzie ich!

 avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.