Viralowy żart na Twitterze powoduje blokadę kont

Viralowy żart na Twitterze powoduje blokadę kont

Łańcuszki i inne żarty w mediach społecznościowych mają to do siebie, że bardzo szybko stają się popularne. Czasami niestety niosą ze sobą negatywne konsekwencje. Tak jest w przypadku "samo-ataku", który rozpowszechnił się w ostatnich dniach na Twitterze.


Mowa o postach, które mówią o tym, że przy spełnieniu pewnych warunków profilu, uzyskamy dodatkowe “skórki” kolorystyczne w aplikacji Twittera. Warunkiem tym, jest rzekoma zmiana daty urodzenia w profilu na 2007 rok. Jakie są tego konsekwencje?

Twitter uzna, że osoba z takim rokiem urodzenia jest zbyt młoda. W związku z regulaminem portalu, będzie to równoznaczne z blokadą konta. Oficjalne konto zespołu wsparcia Twittera opublikowało post, w którym przestrzega przed retwittowaniem żartu. Po czasie wpis został jednak usunięty.Powodem może być to, że wiele osób nie przeczytało do końca notki portalu, zmieniając datę urodzenia w celu rzekomego uzyskania nowych "skórek". Portal poinformował, że jeśli ktoś padł ofiarą tego żartu, może skontaktować się z ich zespołem w celu odzyskania dostępu do konta. Niestety aby to zrobić, potrzebne będzie przesłanie skanu lub zdjęcia dowodu osobistego.

 Źródło: Niebezpiecznik.pl

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.