Viralowy film Globstory ma już 10 mln wyświetleń

Viralowy film Globstory ma już 10 mln wyświetleń

Materiał opublikowany w grudniu zeszłego roku na kanale "Globstory" dosyć szybko zyskał rozgłos w sieci. Film z Tanzanii przebił właśnie próg 10 milionów wyświetleń.


Nietypowe i zaskakujące historie przyciągają pokaźne grono odbiorców. Przekonał się o tym niedawno zespół odpowiedzialny za podróżniczy kanał "Globstory". Klip przedstawiający historię białej kobiety, która ożeniła się z człowiekiem należącym do grupy etnicznej Masajów został wyświetlony ponad 10 milionów razy.

Kaja - prowadząca "Globstory" - wybrała się do Tanzanii, gdzie odwiedziła tanzańską wioskę zamieszkującą przez Masajów. Co w tym zaskakującego? Od ponad dziewięciu lat w życiu społeczności obecna jest tam bowiem Stephanie - emigrantka z Niemczech. Zakochała się w mężczyźnie będącym właśnie Masajem i zdecydowała się na przeprowadzkę.

Tym samym musiała drastycznie zmienić styl życia i poznać obcą kulturą oraz się przystosować. Materiał na kanale "Globstory" przedstawia zajęcia, którymi trudzi się Stephanie i jak pomaga w afrykańskiej wiosce (szyje np. zestawy pomagające tamtejszym kobietom przejście przez miesiączkę, która jest u Masajów tematem tabu). Zresztą, zobaczcie sami:Film obejrzało już 10 milionów osób. Dlaczego mamy w tym przypadku do czynienia z viralem? Przede wszystkim składa się na to wyjątkowość i niecodzienność opowiedzianej historii. Jako ludzie lubimy zazwyczaj słuchać o egzotycznych sprawach i poznawać tego typu opowieści.

Poza tym materiał jest zrealizowany w języku angielskim, co sprawia, że może go zrozumieć tak naprawdę większość osób. Wizyta w tanzańskiej wiosce uplasowała się dosyć wysoko jeśli chodzi o polski YouTube - dla porównania sprawdźcie top 10 filmów z 2020 roku. "Globstory" nie dosyć, że opublikowało film pod koniec roku, to jeszcze niemalże pobiło wyniki niektórych najpopularniejszych treści.

 

Co sądzicie o viralu "Globstory"? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.