VidCon już za nami - YouTube zapowiedział wielkie rzeczy!

VidCon już za nami - YouTube zapowiedział wielkie rzeczy!

Wczoraj zakończyła się jedna z największych na świecie konferencji dla twórców video, czyli VidCon. Między 21 a 25 czerwca Anaheim w Stanach Zjednoczonych zamieniło się w idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy uwielbiają oglądać, jak i tworzyć internetowy kontent. O czym dowiedzieliśmy się podczas tegorocznej edycji wydarzenia?
Jednym z głównych wystawców na tegorocznym VidCon'ie był YouTube. Susan Wojcicki, czyli prezes firmy, podczas konferencji opowiedziała o najbliższych planach na rozwój portalu. Dowiedzieliśmy się, że już niedługo materiały tworzone przy pomocy technologii wirtualnej rzeczywistości będą bardziej dostępne, a wszystko za sprawą nowego formatu video VR 180, który pozwoli oglądać trójwymiarowe filmy przez uchwycenie 180 stopni obrazu wokół nas.Dużo mówiło się również na temat lepszego przystosowania sposobu wyświetlania treści do odpowiedniego formatu, w jakim zostały one stworzone. W najbliższych tygodniach aplikacja YouTube zacznie dostosowywać się każdego rozmiaru i kształtu wyświetlania, jaki zostanie przez nas wybrany. Oznacza to, że aplikacja wypełni automatycznie ekran, w najbardziej odpowiedni i dostępny sposób.

Zmiany dotyczyć będą również YouTube TV, które w następnych tygodniach pojawi się w kolejnych 10 obszarach Ameryki. Dotychczas telewizja z ponad 40 kanałami była dostępna tylko w 5 miejscach, lecz jej zasięg zostanie teraz powiększony.YouTube zapowiedziało również nowe serie filmów pojawiających się w ramach "YouTube Red", które zostaną pokazane do końca tego roku.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.