Venatores zdyskwalifikowane z WESG! Oto powód

Venatores zdyskwalifikowane z WESG! Oto powód

To nie żaden żart! Według najnowszych informacji, które zostały podane przez oficjalne źródła WESG 2017 w Barcelonie, polski zespół Venatores został zdyskwalifikowany z turnieju! Przypominamy, że team wcześniej wygrał jego polskie kwalifikacje po zwycięstwach nad Virtus.pro i PRIDE. O co dokładnie chodzi?


Cała sprawa dotyczy jednego gracza Venatores, a jest nim Patryk "Patitek" Fabrowski. Według podawanych informacji, odkryto VAC-bana na jego koncie. Jak się dalej okazało, wszystko dotyczy sprawy sprzed kilku lat, gdy gracz faktycznie został zbanowany za używanie cheat'ówa, ale co ważne - na starym koncie Steam.Powyższa informacja została już oficjalnie potwierdzona, aczkolwiek jest możliwość, że decyzja zostanie cofnięta, ze względu na to, że oszustwo gracza miało miejsce dawno i nie jest powiązane z jego obecnym kontem w grze. Gdy tylko pojawi się więcej wiadomości w tej sprawie, od razu zaktualizujemy ten wpis.

Jeśli natomiast ta decyzja zostanie podtrzymana, czekają nas powtórki meczy w ramach polskich kwalifikacji do turnieju WESG 2017, a o to ich plan:

Mecz nr.1 : 18:00 - AGO vs. tomorrow (BO3) - Półfinał 2
Mecz nr.2: 19:00 - Izako Boars vs. CP
Mecz nr.3: 20:00 - Zwycięzca meczu nr.2 vs. Virtus.pro
Mecz nr.4: 21:00 - Zwycięzca meczu nr.3  vs. PRIDE

Decyzję WESG o dyskwalifikacji odbija się już ogromnym echem w e-sporotowym świecie. Ich wpis został udostępniony m.in. przez Pashę. Karol 'rallen' Rodowicz zareagował na tę informację za to na inny sposób:Głos w sprawie zabrał także gracz Venatores - Michał ''SooN'' Wójcicki, który ostro skomentował decyzję WESG i podał potencjalny powód zgłoszenia ich gracza do organizatorów turnieju.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.