Valve zbanowało ponad 60 tysięcy graczy!

Valve zbanowało ponad 60 tysięcy graczy!

Wszyscy właściciele kont na Steamie mogą przeżyć chwile grozy. Jak grom z jasnego nieba wczoraj spadło ponad 60 tysięcy banów na konta użytkowników.


Chociaż Valve zapowiadało, że w lipcu zmniejszy się ilość VAC banów, to wczorajszy wynik jest największym w historii serwisu. Poprzedni rekord był odnotowany 18 sierpnia 2017 roku, kiedy to twórcy przyznali ponad 44 tysiące banów.

VAC Ban, czyli Valve Anti Cheat Ban to postrach wszystkich cziterów. Bana bowiem mogą obawiać się wszyscy ci, którzy korzystali z przeróżnych cheatów. Niestety przykra niespodzianka po zalogowaniu może także spotkać uczciwych graczy, gdyż jak pisze Łukasz „Hermes” Pożyczek, konto może zostać zablokowane także niesłusznie:Od kiedy tylko w bazie Steama zbierane są dane o przyznanych banach, to Valve nałożyło ponad 7.6 milionów blokad. Jak widać system zbiera swoje żniwo i nie warto korzystać ze wspomagaczy i psuć rozgrywkę sobie i innym.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.