Valve zakazuje handlu kluczami do skrzynek

Valve zakazuje handlu kluczami do skrzynek

Valve zadało właśnie graczom CS:GO cios poniżej pasa. Firma wydała bowiem oświadczenie, w którym poinformowała o wprowadzeniu zakazu handlu... kluczami do skrzynek. Powody decyzji są zaskakujące.


System skrzynek i kluczy w Counter-Strike: Global Offensive jest niezwykle popularny. To głównie na tej losowej mechanice zarabiają twórcy produkcji. Okazuje się, że właśnie wprowadzone zostały poważne zmiany, które odbiją się na wielu użytkownikach.

Do tej pory klucze potrzebne do otwierania loot boxów można było kupić na dwa sposoby - bezpośrednio w grze oraz poprzez rynek Steam. Valve poinformowało o uśmierceniu drugiej opcji - wprowadzony został całkowity zakaz handlu kluczami. 

Przed państwem sprawca całego zamieszania - klucz.


Powód? Deweloperzy tłumaczą się następująco:
Skąd decyzja o wprowadzeniu tejże zmiany? Odkryliśmy, że niemalże wszystkie zakupione przez graczy klucze trafiające na rynek pochodzą z nielegalnych źródeł. W przeszłości sytuacja była zupełnie inna. Dlatego też postanowiliśmy, że nowo nabyte klucze nie będą mogły zostać wymienione oraz sprzedane.

Przyczyny wydają się więc racjonalne, lecz nie da się ukryć, że krok wykonany przez Valve nie spodoba się graczom. Pozostaje obserwować jak zmiana wpłynie na zainteresowanie grą CS:GO.

Źródło: Valve 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.