Dzisiaj miała miejsce największa fala VAC banów w historii!

Dzisiaj miała miejsce największa fala VAC banów w historii!

Gracze oraz twórcy gier wieloosobowych muszą być przygotowani na to, że pewna część użytkowników nie będzie chciała zastosować się do panujących na serwerach zasad chociażby poprzez używanie nielegalnych oprogramowań w celu ułatwienia sobie rozgrywki. Zabezpieczenia antypirackie trochę im to utrudniają.
Co nie znaczy wcale, że uniemożliwiają. Gdy danej osobie uda się pomyślnie oszukać zabezpieczenia to przez pewien okres czasu będzie mogła bezkarnie "bawić się w Boga". Jednak jeśli ochrona anty-cheaterska jest przyzwoicie dopracowana to prędzej czy później używane przez konkretnego człowieka nielegalne oprogramowanie zostanie wykryte - tym samym zostanie on zasłużenie ukarany.

Tak też dzisiaj ukaranych zostało ponad 38 tys. użytkowników, którzy za swoje oszustwa w grach/modyfikacjach stworzonych na silniku Source zostali "nagrodzeni" tzw. VAC banem, a tym samym wykluczeni w pewien sposób ze społeczności tych produkcji. Tym samym padł rekord jeśli chodzi o ilość zbanowanych kont przez system anty-piracki Valve.Źródło: https://steamdb.info/stats/bans/

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.