Używała pirackiego Windowsa. Trafiła do więzienia

Używała pirackiego Windowsa. Trafiła do więzienia

Do niecodziennego zdarzenia doszło w ostatnich dniach w Hiszpanii. Jak informuje El Mundo, sąd skazał na karę więzienia użytkowniczkę z Madrytu, która korzystała z nielegalnej licencji do Windowsa i pakietu Office.


Sąd Najwyższy postawił zarzut kradzieży własności intelektualnej, czego skutkiem jest wyrok pozbawienia wolności na pól roku oraz 3600 euro kary grzywny. Jak informuje dziennik, sprawa rozpoczęła się w 2017, jednak nie jest jasne, jak służby dowiedziały się o posiadaniu nielegalnej licencji. Teraz poznaliśmy wyrok, który jest pierwszym tego rodzaju w podobnej sprawie w kraju i z pewnością jednym z nielicznych w Europie.Na ten moment nie jest jasne, czy więcej osób posiadających nielegalne oprogramowanie, może także zostać sprawdzone przez hiszpańskie służby. Wiele osób uważa, że jest to zatrzymanie, które ma służyć zniechęceniu użytkowników do pobierania programów bez licencji. Pamiętajcie mimo wszystko, aby kupować wszelkie oprogramowanie ze sprawdzonego źródła.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.