"Uwielbiam Pomagać" oraz twórcy YouTube i gracze z charytatywną akcją na IEM 2020

Stowarzyszenie "Uwielbiam Pomagać" regularnie organizuje akcje charytatywne, do których angażowani są twórcy internetowi oraz gracze. Najbliższa inicjatywa będzie miała miejsce podczas IEM 2020 w Katowicach. 


Już za niecały tydzień odbędzie się kolejna edycja Intel Extreme Masters, czyli istnego święta dla graczy. Stowarzyszenie "Uwielbiam Pomagać" postanowiło wykorzystać potencjał wydarzenia i zorganizować w katowickim Spodku charytatywną zbiórkę.

Do akcji zaangażowany został szereg wolontariuszy w postaci graczy oraz twórców internetowych. Mowa tu przede wszystkim o zespole Pompa Team, Isamu czy MerghanimPełną listę influencerów znajdziecie poniżej:Zebrane pieniądze zostaną przekazane na Łukasza, który choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a. Chłopak potrzebuje licznych rehabilitacji oraz leczenia komórkami macierzystymi.  Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje na temat całej inicjatywy:

Twórcy internetowi nie raz udowodnili, jak popularność i zasięgi mogą przyczynić się do pomocy innym. Na IEM 2020 zapewne pokażą to ponownie. Zachęcamy do udziału w akcji!

 

Zamierzacie odwiedzić Spodek i wspomóc inicjatywę? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.