"Uwaga Naukowy Bełkot" odpowiada na hejt po filmie o szczepieniach

Temat szczepień budzi w ostatnim czasie wiele emocji. Rzetelne materiały na podstawie badań naukowych postanowił w ostatnim czasie opublikować Dawid Myśliwiec - twórca kanału "Uwaga Naukowy Bełkot", który opisał działanie szczepień przeciwko COVID-19 oraz odpowiedział na pytania widzów. Niestety, w komentarzach pojawiło się wiele bezpodstawnego hejtu. YouTuber popularnonaukowego kanału postanowił się dziś do niego odnieść.


Dawid na swoim kanale w ostatnich dniach opublikował dwa ważne materiały dotyczące szczepień mRNA. W pierwszym z nich szczegółowo opisał jego działanie oraz odpowiedział, czy powinniśmy mieć jakiekolwiek powody do niepokoju w związku z dopuszczeniem szczepień kolejnych firm do obrotu.Kilka dni później, twórca kanału "Uwaga Naukowy Bełkot" postanowił zająć się najczęściej zadawanymi pytaniami w komentarzach pod wspomnianym materiałem. W ten sposób podzielił się z widzami kolejnym filmem, w którym skupił się głównie na temacie dotyczącym tego, kto odpowiada za bezpieczeństwo szczepionki. YouTuber pod koniec filmu stanowczo zaprzeczył także wszelkim informacjom o rzekomym sponsorowaniu jego działań w sieci. Potwierdził tym samym, że otrzymał propozycję współpracy ze strony instytucji rządowych, jednak w celu transparentności działań postanowił je z całą stanowczością odrzucić.Mimo tego, w komentarzach pojawiła się spora ilość hejtu na Dawida, a także wiele komentarzy z różnymi niepotwierdzonymi teoriami dotyczącymi szczepień. Dziś w nocy twórca popularnonaukowego kanału postanowił w związku z tym zabrać głos. YouTuber w swoim poście na Facebooku m.in. pisze:
Jest gdzieś tego wszystkiego granica i ja chyba ją przekraczam i jeśli z siebie tego nie wyrzucę to trafi mnie szlag. [...] Skala niedouczenia i podejrzliwości niektórych osób mnie poraża. Łatwość z jaką sypią się oskarżenia dobija. A dobór argumentów odbiera wiarę w ludzkość.

Cały wpis Dawida z kanału Uwaga Naukowy Bełkot przeczytacie poniżej:

Wpis twórcy kanału Uwaga Naukowy Bełkot na Facebooku. Źródło: fb.com/UwagaNaukowyBelkot


Do swojego wpisu Dawid postanowił dorzucić część komentarzy, o których wspomniał w wypowiedzi:

Dalsza część wpisu Uwaga Naukowy Bełkot na Facebooku zawierająca komentarze spod filmu Dawida. Źródło: fb.com/UwagaNaukowyBelkot


Wiele widzów kanału zareagowało na emocjonalny wpis Dawida Myśliwca popierając jego słowa oraz wyrażając wsparcie wobec sytuacji do jakiej doszło. Komentarz pod postem dodał także AdBuster, który napisał:
Łatwiej jest ludzi oszukać, niż przekonać, że zostali oszukani. To doskonale opisuje antyszczepów, płaskoziemców i chemtrailsy. Oni w to wierzą, wyznają to. Nie pogadasz, choćbyś nie wiem jakie miał dowody.

Swoje spostrzeżenia zamieścił także twórca popularnego kanału Naukowo TV, którego rodzina w ostatnim czasie przeszła zakażenie nowym koronawirusem:
Dawidzie całkowicie Cię rozumiem, że masz tego dość. Skala zjawiska i niedouczenie społeczeństwa (a także brak prób zrozumienia istotnych kwestii) jest przerażająca. Ostatnio sam przeszedłem covid a moja rodzina wylądowała przez niego w szpitalu. Poinformowałem o tym moich widzów. Napisałem, że przez jakiś czas nie będzie filmów. Niektórych komentarzy jakie dostałem również nie dałoby się zacytować. Wiele było takich jak napisałeś powyżej. Trudno będzie zwalczyć epidemię mając takie społeczeństwo. Życzę zdrowia i wytrwałości.

 

Co sądzicie o zaistniałej sytuacji oraz reakcji Dawida?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.