"Uwaga! Naukowy Bełkot" komentuje niebezpieczny film AdBustera

Kilka dni temu informowaliśmy was na naszej stronie o odpowiedzi AdBustera na komentarze po publikacji kontrowersyjnego filmu na jego kanale. Twórca swego czasu zdecydował się na stworzenie bardzo niebezpiecznego roztworu z perhydrolu oraz stężonego kwasu siarkowego. Jego film skomentował teraz Dawid Myśliwiec z kanału "Uwaga! Naukowy Bełkot", który mówi o wielkim szczęściu Marka. 


Po publikacji materiału Marka, wiele osób zarzucało mu, że ten nie zastosował się do podstawowych zasad BHPDodatkowo do naczynia najpierw wlał kwas, a dopiero potem perhydrol (zawierający około 60 procent wody), a całość wykonał zbyt gwałtownie, co wywołało silną reakcję chemiczną. YouTuber po kilku dniach odpowiedział na komentarze, mówiąc, że nic mu się nie stało. 

Jeszcze tego samego dnia, w komentarzu pod oryginalnym filmem influencera pojawił się wpis AdBustera, który poinformował, że skontaktował się z nim Dawid Myśliwiec z kanału "Uwaga! Naukowy Bełkot", który zamierza podzielić się filmem komentującym niebezpieczny eksperyment.

Dziś doczekaliśmy się 44-minutowego filmu Dawida, w którym twórca kanału popularnonaukowego tłumaczy, co dokładnie źle zrobił Marek oraz jak niebezpieczny był jego eksperyment. Twórca na podstawie swojej wiedzy naukowej, prac naukowych i eksperymentu, który sam niegdyś przeprowadzał, podjął film AdBustera szczegółowej analizie. Zobaczcie sami.Jak powiedział Dawid, AdBuster miał mnóstwo szczęścia. Twórca m.in. nie zamieszał obu substancji. Gdyby tylko to zrobił, mogłoby się skończyć tragedią. To jednak nie był jedyny moment, w którym coś mogło pójść nie tak. YouTuber mówi, że potwornie niebezpiecznie było także użycie tak dużych ilości obu substancji, zdjęcie rękawiczek czy przebywanie w bliskiej odległości od roztworu.

Dzisiejszy film Dawida był na pewno bardzo potrzebny.  UNB w naukowy sposób przedstawił, dlaczego eksperyment AdBustera został przeprowadzony nieprawidłowo. Wszystko stworzył bez zbędnej nagonki na kanał Marka i tylko po to, aby na podstawie błędów wyciągnąć bardzo ważne rzeczy. Mamy nadzieję, że to ostatni taki materiał, jaki zmuszony był nagrać influencer.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.