Na najpopularniejszym Torrencie w Internecie... kupisz gry!

Na najpopularniejszym Torrencie w Internecie... kupisz gry!

Piractwo to jeden z poważnych problemów z jakimi borykają się chociażby firmy produkujące gry wideo. Coraz to lepsze zabezpieczenia na dłuższą metę się nie sprawdzają. uTorrent to jeden z najpopularniejszych klientów do zasysania plików typu torrent - wprowadzona została do niego nietypowa funkcja.


Nie chodzi tutaj wcale o ulepszenia w kwestii pobierania nielegalnych treści. Twórcom platformy ewidentnie brakuje pieniędzy, bo w najnowszej aktualizacji postanowili wprowadzić... sklep z grami. Bez wątpienia jest to pomysł, którego mało kto się spodziewał. Od teraz za pośrednictwem uTorrent każdy będzie mógł nabyć w pełni legalny produkt - mowa tutaj głównie o grach niezależnych oraz mniejszych produkcjach. Po uiszczeniu opłaty użytkownik otrzyma klucz na platformę Steam, gdzie będzie mógł aktywować swój nabytek.Co ciekawe, twórcy usługi wcześniej ani słowem nie wspominali o tym, że planują wprowadzić tego typu nowość. Jeśli chodzi natomiast o sam sklep - pierwsze co rzuca się w oczy to stosunkowo wysokie ceny, które nie zachęcają w żaden sposób do zakupu. Ciekawe czy tego typu innowacja się przyjmie wśród użytkowników aplikacji uTorrent.

Co sądzicie o tego typu nowości? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.